Пчелите през май: работа в пчелина

С идването на пролетта, започва отговорен период в пчелина. Пчелите в май започват да събират нектар и цветен прашец, за да се хранят от тях потомство, се занимават с отстраиванием атанасова. Пчелните семейства през май се натрупват сила за включване събиране на мед. Основната задача на пчеларя в това време – създаване на пчелите на всички необходими условия за бързо развитие. Видео кадри, направени от пчелари, подробно осветяване на тема май работи в пчелина.

Пчелите в май

Началото на пролетния сезон

В пчеларството се придържат към техните признаци за появата на един или друг сезон. Идването на пролетта започва с началото на пролетта пчелите. През май, когато започват да цъфтят медоносы, има увеличение на пчелите в семейството, през зимата насекоми се заменят с млади. Силата на семейството се увеличава пропорционално на броя на нея пчелите.

Ако през април броят на индивиди е 79-86 хиляди, и от тях млади 25%, това вече е до 15 май семейство има 95 хил. души, а младите се превръща в много повече от 97%.

На работа през май в пчелина

Одит на пчелина

Състояние на пчелните семейства се проверяват при установяване на топлото време. Температурата при извършване на одит трябва да бъде не по-ниска от 15-18 °C. Оценява общото състояние на пчелина след зимата, се изчислява броят на семействата. След извършване на одит трябва да работят за засилване на слаби семейства. Преди всичко, трябва да се запълни запасите от храна с мед, с цветен прашец със захар и захарен сироп.

Май на работа в пчелина започват с одита на

Работа, насочени към развитие на пчелните семейства

  • Разширяване на гнездата.

През май пчелар е време да се започне работа по разширяване на гнездата, чрез добавяне на допълнителни кадъра в камерата. Това се прави, защото в това време е интензивно увеличение на потомство, появата на младите насекоми, и в резултат на това пчелосемье става тясно в гнездото. Пчеларят трябва да следи внимателно ситуацията и с нарастването на броя на пчелите добавят в гнездото допълнителни рамка.

С извършването на работата по разширяване на гнездото, не може да закъснее, тъй като това може да доведе до забавяне в развитието на семейството, а също и за това, че пчелите по-късно ще започнат да работят в началото на събирането на цветен прашец. Ако постоянно се с добавянето на рамка, това ще доведе до рояка пчели.

Напротив, при разширяване на гнездото, без спешна нужда се случи преохлаждането на потомство, а матката забавянето е по-малко яйца.

За точно определяне на времето на увеличаване на обема на гнездото, пчеларят трябва да се провежда периодична проверка на семейството, разделително при тази апертура и екстремни рамка. Ако се забелязва наличието на пчелите между най-рамка и бленда, а на втората рамка от ръба наблюдава потомство, гнездото трябва да бъде разширена.

Новата рамка е добавен в гнездото, излагайки я до най-рамка на потомство. Пчелите при това по-добре да не се притеснява. Повтарят разширяване на гнездото за 4-5 дни.

  • Разширяване на отвор.

През май се извършва увеличаване на широк отвор. За да пчелите с началото на мед реколта през май свободно да лети, почистват се разширяват до 5 см в зависимост от силата на лятото пчелите, като по този начин може да се избегне струпването на пчелите на входа.

  • Разширяване на гнездото постановкой втория корпус.

След като семейство, за да се разшири толкова, че ще я малко място в гнездото, се произвеждат от първото разширяване чрез добавяне на допълнителен корпус. В него има непълен комплект рамки, и според развитието на семейството рамка се добавят.

Разширяване на гнездото добавянето на корпуса ще отслаби желанието за рояка пчели. Пчелите започват усилено да работи за подкуп и не е гадина.

  • Създаване на допълнителни рамки с восъчни пити.

Матката по-малко ще раждам, ако гнездото не е за изпускане мобилни клетки. Това ще доведе до намаляване на броя на младите пчели, силата на семейството отслабва, и в резултат на това ще намалее събиране на мед. Ако изкара много работни пчели, а за мобилни клетки е малък, тогава пчелите не ще да работи.

Освен пълен набор от гребени, съответстващ на броя на семействата в пчелина до главен подкуп трябва да се подготви допълнителен брой отстроенных рамка за това, че пчелите са започнали да се направи доставка на храна.

  • Заключение дами.

За образуване на нови семейства, за подмяна на стари дами в пчелина всяка година трябва да изведе младите дами. Също така преди началото на подкуп трябва да се извадят жените-помощниците.

Началото на извеждането на жените зависи от среднодневния на температурата, времето трябва да се установи топло. Важно е да цъфтят първите медоносни растения и две седмици преди това се появи трутневый потомство. Ако медоносы не цъфтят, а след това на матката имат по-малка плодовитост, тъй като по-лошо вскормлены, а без трутневого потомство те ще неплодными.

Цялата работа по заключението на жените трябва да се изпълнява в строго определен срок. Пчеларят не може точно да запомни цялата поредица от операции, така че води календар на извършване на такава работа и стриктно го спазва.

Като се има предвид всички правила за отделянето на овцете, започват работа от 5 май и продължават от 2 до 10 юни.

При отглеждане на овцете трябва да се запази строг контрол на произход на алкохол и ларви, за да може напълно да притежават информация за матката.

Заключение

През май времето все още е нестабилна, по това време започва цъфтящи медоносни растения, но пчеларите не разчитат на пръв мед реколта. Едно семейство ежедневно се изисква преди 500 г мед и 200 грама цветен прашец, независимо от това колко добър подкуп или не.

Недостатък и съща храна може да доведе до намаляване на броя на потомство, поради това на семейството лошо се развива или не се развива напълно. Слаба семейство не може да събере много мед. Така че, прекарвайки май работата по създаване на условия за отглеждане на пчели в кошерите трябва да се поддържа постоянни запаси от мед и цветен прашец. Модерната технология в пчеларството се основава на изобилие от формула хранене на пчелите.

You May Also Like

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *