Ларвите на пчелите: име, развитие на

Ларвите на пчелите (черва) — това е пчелен потомство. В природата пчелите — това е много необичайни същества, по-нататъшната съдба на тяхното потомство дължи на факта, точно от семена.семената отделна ларва. В зависимост от този фактор от един човек може да нарасне като безпилотен самолет, така и пчеломатка.

Ларвите на пчелите

Етап на развитие на ларвите

Потомство в своето развитие преминава през няколко стадия.

В эмбриональном план яйце с дебела бяла покривка. Вътре в него се намира белтък и жълтък, а общият му размер да не надвишава 2 мм. Следващия (постэмбриональный) период идва след три дни.

В постэмбриональном период от яйца вылупляется черва, която лакомо се хранят и, съответно, много бързо расте. Скоро тя вече заема повече от половината от пространството на клетката. Най-медлительными в развитието са търтеи, ги ларвата се развива през цялата седмица. Развитието на ларвите пчеломатки отнема 5 дни, а обикновена работна пчела – 6 дни.

Основна храна за млади ларви е мляко. То се произвежда в специални жлези, разположени в главата на пчелите-кормилиц. Ларвите на матката по време на всички дни да се хранят само това мляко. Купа търтеи и пчели се хранят с мляко само в първите 2 дни. На следващия ден им постепенно се измества към друга храна — кашеобразную смес от мед и цветен прашец.

След приключване на етапа на ларвите черва преминава в следващата фаза и се превръща в какавида. Тя се скрива в пашкула, а нейната клетка сигурно запечатывается пчелите. След приключване на развитие на кукли в пълноценен индивид тя излиза от пашкула си и себе си gnaws себе си дупка в восково-перговой капака на клетката.

Срокове за превръщането купа в какавида зависят от температурата, размера на храненето и неговите качествени характеристики. В средния етап на какавидите от търтеи отнема две седмици, на бъдещите пчели и прелетни – 12 и 8 дни съответно.

Оптимална за ларвите на пчелите е температурата в 32-35 °C. При малък спад на температурата само с 1 градус, ларвите на пчелите може да се окаже незрели, с деформирани крила и обща слабост. При превишаване на температурата на всички какавидите умират.

Лечебните свойства на пчелните ларви

Тъй като какавида много прожорлива, то в организма бързо се натрупват полезни вещества. Дори трутневые ларвите са в състояние да лекува много болести.

Състав на ларвите все още не са напълно изследвани, но вече е известно, че в него много витамин D и протеини, естествени хормони, мастни киселини

Полезни свойства на пчелните ларви:

  • укрепване на имунната система на организма;
  • възстановяване на захранването;
  • се прилагат при лечение на рахит, недохранване;
  • спомагат за изглаждане на налягането;
  • помагат при лечението на сърцето и съдовата система;
  • действат като профилактично средство срещу рак.

Благодарение на своите антиоксидантни свойства пчелиное млечице е средство за подмладяване.

За трайно запазване на всички полезни свойства на потомство, можете да го замразите или туршия с помощта на мед или глюкоза.

Рецепти от ларвите на

От по-младото потомство произвеждат трутневое или пчелиное млечице, тя се нарича гомогенатом.

Трутневый и пчелен потомство са еднакво полезни, а с оглед на това, че пчелиное потомство за пчелина е много важно, а ето търтеи, не е необходимо много, за приготвяне на лечебни рецепти се препоръчва да се използва купа точно търтеи.

Ларвите могат да се консумират в сурово състояние, те са много вкусни. Гурме възможно да предложи запържва ларви, ще вкусния деликатес. За по-дълго прилагане се препоръчва да произвеждат ракия и паста.

Да се готви гомогенат, трябва да се вземат ларви и ги нарежете до състояние на каша. В този си вид лекарство може да се съхранява дълго само един час, тъй като тя бързо се разваля от слънчевите лъчи. За да се удължи неговия срок на съхранение шест месеца, гомогенат може да се разрежда с мед в съотношение 1 към 100 и да се скрият в хладилник. Вземете 1 супена лъжица. л. 3 пъти на ден.

Ако нямате възможност често да приемате пресен пчелен или трутневый потомство, това може да зарази готви гомогената за бъдеща употреба в продължение на няколко години. За това трябва да се приготвите каша от ларви и смесете го със смес от лактоза и глюкоза, количеството на която е на повече от 12 пъти, последните два компонента са взети в равни части. Сместа може да се съхранява в хладилник до 3 години.

Изтощени след боледуване на децата може да се дава мляко, смесено с мед в съотношение 2 към 1, по една чаена лъжичка два пъти на ден.

Важно е да запомните, че децата много често се случва, алергични към мед! Не си струва веднага да им даде лекарство, трябва първо да се уверите в липсата на алергия, като детето малко количество мед и спазване на реакция. С течение на времето, ще бъде възможно да се даде лекарство, без страх. Най-често алергия се появява на свеж, наскоро се събират мед.

You May Also Like

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *