Характеристики и правила за прилагане на храна Антивир за пчелите

За предпазване на пчелните семейства от негативните въздействия на околната среда, превенция на заболяванията се използват различни ветеринарни лекарства. Лидер сред тях — храна Антивир за пчелите. Характеристика, приложение, отзиви за подготовката на пчеларите, посочени по-долу.

Състав на препарата

Какво трябва да се обърне внимание на първо място — Антивир се отнася до биологично активната добавка, която се препоръчва да се въвеждат в хранителния режим на пчелите. Препаратът е богат на аминокиселини, витамини A, B, C, никотинова киселина, биотин. Освен това, в него присъства екстракт от чесън, микроелементи, захароза.

Витамини и аминокиселини оказват противовъзпалително, антивирусно действие, стимулират защитните сили на насекоми. Според описанието, Антивир представлява прах със сиво-кафяв цвят, без мирис разтворим във вода.

Антивир използват в следните случаи:

  1. Като прикормку за пчелите.
  2. За превенция на заболяванията.

През пролетта, преди началото на изпадащите на пчелите за подкупи, често се наблюдава липса на храна в кошера. В същото време се появява отметка на ларвите, формирането на носилка. Ето защо, от това, колко ще бъдат силни и здрави пчели, зависи количеството и качеството на пчелните подкуп.

Определяне Антивира

По традиция в началото на пролетта пчелите, хранени със захарен сироп. Но резултатът ще бъде по-добре, ако в него се добави Антивир — протеинови витамин добавка. Той стимулира развитието на пчелите, създава устойчивост към различни фактори, които отрицателно въздействат на пчелите.

Използват торове, не само през пролетта, но и в края на лятото — началото на есента, когато пчелите се подготвят за зимния период. Особено необходими хранене Антивиром в случаите, когато в кошерите забележим недостатък на perge и прашец в резултат на лоша култура на мед.

Лекарството се препоръчва за приложение в пчеларството не е само като добавка. Той се използва за лечение и профилактика на цитобактериоза, парализа на пчелните семейства. Предимство на препарата е, че той не се отнася към антибиотици.

Важно! След прилагането на Антивира мед спокойно можете да използвате в храната си. Следователно, прилагането на лекарството не влошава качеството на меда.

Правила за приготвяне на лекарството

Указания за употреба Антивира се състои от следните етапи.

  • Пригответе захарен сироп в съотношение 1:1.
  • В топъл сироп, разтворен антивир. На опаковката на лекарството (40 г) се наложи десет литра на захарен сироп.
  • Разтворът се излива под формата на топлина, по кошери. В едно семейство трябва един литър училищата. Даде два-три пъти с интервал от два-три дни.
  • Тогава храната се препоръчва купата, разположени в горната част на кошера.

Заключение

Някои пчелари очакват от Антивира чудотворни въздействие върху пчелите. Но, на първо място, Антивир — хранене на пчелите в лесно усвоими, биологично активна форма. Я използват в период, когато се усеща липсата на естествена храна.

Тъй като устойчивостта на пчелите към различни заболявания, лоши метеорологични условия зависи от храненето, а след това лекарство помага за попълване на витаминен баланс в организма на пчелите. Което не е вярно за чист захарен сироп, който е само на глюкоза.

Видео: стимулиране на пролетта хранене.

Коментари

Описание на лекарството Антивир за пчелите, му характеристика и опит в прилагането на пчелари позволяват да го препоръчва за широка употреба. Се гарантира това ще помогне на мненията, посочени по-долу.

„Бях Антивир в края на лятото на миналата година. Всички семейства, на кого е давал лекарството, излезе от зимен сън, живи и здрави. На тези, на които не е давал наркотици, са били убити. Препоръчвам за годишната употреба“ – Евгений, Барнаул.

„Изпробвах през пролетта рекламируемое средство за профилактика на вирусни заболявания Антивир. Голям прираст на пчелните семейства не забелязах. Но и вредата от него, разбира се, не. Все още не се реши, ще ли е да се използва друг път“ – Юрий, Воронеж.

You May Also Like

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *