Начална медовуха на perge

Амброзия има много полезни свойства и се използва широко при лечението на заболявания. Популярно и се използва за ферментация и за приготвяне на безалкохолни напитки, един от които е медовуха с пчелен хляб.

Тази напитка се радва на успех, благодарение на натуральному състав, привлекательному медовому аромат и оригинално терпкому, но и тънък вкус. Освен това, той не предизвиква опиянение и похмельного синдром, тъй като крепост, не надвишава 3%.

В Русия от древни времена за производство на упойващи напитки използва грозде, мед. Медовуха е смятан за официални угощением, без нея не струва нито едно празненство. Но тя е била предназначена е не само за забавление на гостите, както и за укрепване на здравето.

Най-скъпо и ценно, е ставленный мед. Това име той получи поради факта, че вызревал (е) в дъбови бъчви в продължение на 20-30 години, и неминуемо го обзема специален, с нищо несравним вкус. При приготвяне на напитката не прибягна до термична обработка. Като квас използвали амброзия.

Смес по време на ферментация периодично взбалтывали, а след края на ферментацията процеживали и разливали в бъчви. Съвременните майстори използват една и съща рецепта, но никой не оставя напитка да се влеят в продължение на десетилетия. Така че опитайте девствен вкус медовухи няма да успее. Но и в съвременен вариант в нетрезво състояние напитка ще зарадва своите приятен вкус.

Прашец.

Полезни свойства медовухи на perge

Пчелният прашец е ценена благодарение на своите полезни качества (повече за тях прочетете тук). В състава му са включени почти всички витамини, както и на различни ензими, подмладяващи функциониране на храносмилателната система и нормализующие обменните процеси.

Лечебните свойства на прашеца, присъщи и приготвени на основата медовухе. Освен, че напитката се характеризира с наситен неповторим вкус и ще се превърне в чудесен угощением за гости. Той ще прекарате вечерта и в същото време ще окаже благоприятен ефект върху здравето и повишаване на имунитета.

Правила за готвене медовухи

За да получите напитка, на вкус, максимално наподобяваща класическата медовуху, трябва да се спазват няколко правила:

  • да не се излага на мед термична обработка, което води до загуба на полезните свойства на продукта;
  • да не се използва мая и други изкуствени добавки – те влошават качеството на напитката, както и напълно променят вкуса;
  • при желание можете да добавите естествени подобрители на вкуса (билки, плодове, подправки).

За медовухи може да се тегли на всеки сорт мед, течен, така и кристаллизованный.

Начини на готвене

В домашни условия се използват две основни технологии за приготвяне на хмельного напитка: чрез преваряване и без варене. Обикновено отдават предпочитание на втория начин, тъй като в този случай успява да поддържа полезни свойства и аромата на продукта.

Прочетете също така: propolisnaya в домашни условия

Традиционно медовуха се готви без мая. Тяхната функция се възлага на амброзия. Но в края на осемдесетте години се появиха рецепти напитка от мед с мая, която също започва да се нарича медовухой.

Рецепта медовухи на perge

За най-лесния вариант медовухи достатъчно минимален брой съставки:

  • мед – килограм;
  • цветен прашец – 150 гр;
  • вода (за предпочитане ледена) – 4 литра.

Медът се разтваря във вода, довежда се до кипене и се държат на огън за около 30 минути, премахване на пяната. Течност постоянно се бърка, а когато я изпарява долива преварена вода.

Настояват за 2 дни. След това се добавя амброзия, определят гидрозапор и се оставя да престои 10-14 дни. За да се ускори процеса и подобряване на вкуса може да добавите стафиди.

Гидрозатвор за ферментация.

Медовуху се прецежда, изсипва в съд от тъмно стъкло, плътно затворени и се поставя в тъмно и хладно място в продължение на половин година.

Още един вариант пьянящего напита:

  • мобилен мед – 3 рамка;
  • изворна вода – 20 литра;
  • цветен прашец – 1 рамка.

Мед и амброзия, удряха, а след това се разтваря в топла вода. Сместа се изсипва в консерви и плътно затворени. Оставя в тъмно и хладно място на месец. Препоръчва се след 2 седмици ферментира отваряне на капацитет и лъжичка в чаша с напитка. Трябва да много бързо и затвори капака. След това опитайте торта на вкус. Ако в него не е достатъчно сладки, след това се добавя медът.

За да се ускори ферментацията, може да бъде в напитка, добавете стафиди или малини. Онези, които предпочитат да опитате медовухи имаше малка кислинку, може да се замести водата хлебным квас.

Рецепта на perge с хмел

Необходими следните съставки:

  • мед – 1 килограм;
  • дестилирана вода – 2,5 литра;
  • хмел – 20 грама;
  • цветен прашец – 120 гр.

Медът се смесва с вода, довежда се до кипене и се държат на огън за 20 минути, като се разбърква непрекъснато. Когато сместа се охлади, се добавят хмел и амброзия. Остават 2 седмици за ферментация, като периодично се разклаща. След инфузия на филтрирана, се изсипва в стъклен съд и се поставя в мазе в продължение на 3 месеца.

Трябва да се отбележи, че крепостта медовухи с хмел значително по-висока (до 10%) в сравнение с класическата.

Рецепта на perge с лимон

Освежаващ вкус и неповторим аромат притежава лимон, меден напитка. Известно е 2 варианта за приготвянето му.

За първия вариант (без подгряване) такса:

  • мед – 8 кг;
  • вода – 10 литра;
  • амброзия – половин килограм;
  • лимони – 2 броя;
  • стафиди – 100 гр;
  • канелата.

Прочетете също така: Тинктура от чесън, мед и ябълков оцет

Медът се разтваря в охлаждане на преварена вода, добавете амброзия, стафиди, канела и лимонов сок. Оставя за няколко дни в топлотата, за да ферментира, след което се изсипва в стъклен съд и се изсипва в студа.

За втория вариант (с термична обработка) трябва:

  • мед – 8-9 кг;
  • ледена вода – 10 литра;
  • лимон – 2 броя;
  • цветен прашец – половин килограм;
  • стафиди – 100 гр;
  • шишарки от хмел – 2 горсточки;
  • канела.

Медът се смесва с вода и се поставя на слаб огън за 15 минути. Добавете хмелевые шишарки, предварително ги поставите в торбичка от тензух. Държи на огъня още 10 минути, след което се добавя канела и лимонов сок. Когато разтворът се охлади, в нея се поставя амброзия и стафиди. Поставят в топло помещение. През седмицата медовуху се прецежда, изсипва се в бутилки и се поставя на 4 месеца в хладилник.

Стара рецепта на perge

По-рано начин на приготвяне хмельного напитка от мед изискваше много време и е доста трудоемко. Да се готви медовуху на старинния рецепта, необходими следните съставки:

  • липов мед (при липса може да се поеме друг сорт) – 1 килограм;
  • изворна вода – 2 литра;
  • зърна пшеница – 150 гр;
  • цветен прашец – 100 гр.

Медът се разтваря във вода и се добавя пшеница. Оставете да се влеят в продължение на три дни. Обикновено през това време се появяват кълнове. Половината от микроби се смила и се изсипват обратно, за да се подобри процеса на ферментация. През седмицата инфузия се филтрира, добавете амброзия, предварително се разбърква във вода (една чаена чаша). Да му напитка е очарователен аромат и уникален вкус, може да добавите канела или кардамон.

Купа с медовухой се поставя в тъмно място. Първата седмица на детайла редовно се разбърква. В бъдеще, се препоръчва периодично да проверяват капацитет. Ако покриване на вздуется, а след това да я отслаби, но напълно не се отварят.

Трябва да се запасите с търпение, тъй като опитате медовуху ще успее само след шест месеца.

Медовуха: ползи и на вредите

Медовуху може да се пие и като вкусна напитка. Но особено се препоръчва тя е в период на епидемия, тъй като повишава резистентността на организма и помага да се избегне заразяване.

Въпреки полза медовухи на perge, има при нея и противопоказания. Ще трябва да се откаже от вкусна напитка хора с индивидуална непоносимост към пчелните продукти, и тези, които страдат от подагра. Също така е невъзможно да го пие деца, бременни и кърмещи жени.

You May Also Like

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *