Мед срещу махмурлук

Махмурлукът е състояние, което е известно на всеки, който поне веднъж се е възползвало от алкохола. Гадене, главоболие, обща слабост – симптоми, които ви се насладите могат да „изгони човека от един коловоз“. Да се отървете от лошо здраве — това е естествено желание. И тук на помощ често идват рецепти от народната медицина. Помислете, колко полезно може да бъде мед при махмурлук, и наистина ли той е толкова ефективен в борбата с алкохолната интоксикация.

Помага ли мед от махмурлук и защо

Почти всеки човек в живота има ситуации, когато е достатъчно трудно да се откажат от употребата на алкохол. Най-често това завършва с чувство на махмурлук, но понякога може да се превърне и алкохолна интоксикация – силно отравяне.

Внимание! Популярно е популярно средство за употреба на безалкохолни напитки сутринта (или просто — „похмеляться“ — съвсем не е подходящ за борба с похмельным синдром. Това е само за кратко време носи облекчение, но като цяло сметка само усугубляете ситуация и да прилагат допълнителни щети на здравето.

Това се случва поради губительного въздействие на етилов алкохол (а по — точно-на неговите продукти на разпад) на човешкото тяло. В идеалния случай, алкохол, се качва в организма, се неутрализира ензимите на черния дроб и, частично, каталазой – мозъчния ензим. Но човешките възможности не са неограничени.

В резултат на окисляването на етилов алкохол, в организма се образуват десетки пъти повече токсични вещество – ацеталдехид, който предизвиква тежко отравяне, типични симптоми като жажда, главоболие, гадене. За да се отървете от това състояние, е необходимо:

  • максимално бързо да се изведе на ацеталдехид от организма;
  • възстановяване на водно-електролитния баланс;
  • допринесат за по-бърза регенерация на повредени клетки.

И тук е пивоварната естествения въпрос: помага ли мед при махмурлук и може ли той да се справи с поставените задачи? За да отговори на него, трябва да се анализира техники, които се използват специализирани клиники за лечение на алкохолна интоксикация и извеждане на хора от запоя.

В наркологии на хората, за които махмурлук, или, в парламента, „бодун“, – това е нормално състояние, първото нещо, поставят пипети с глюкоза и вода, физиологичен разтвор. Въглехидратите, към които се отнася глюкоза, изпълняват много важна роля – ускоряват обмяната на веществата, което спомага за по-бързо изплащане на токсични вещества от организма.

Мед е почти на 80% се състои от различни въглехидрати. В него се съдържа голямо количество глюкоза, фруктоза, малтоза и други захари. При употреба на продукта, ускоряват метаболизма, подобрява храносмилането, толкова по-бързо започват да работят вътрешните органи: черния дроб, бъбреците. Всичко това допринася за по-бързото отвеждане на токсините. Освен това, захар зареждат с енергия, тонизира, човек се чувства много по-бодра.

Съдържащи се в меда биологично активни микроелементи имат противовъзпалителен ефект. Калий, магнезий и витамин С подобряват състоянието на кръвоносните съдове, витамини от група В влияят положително върху нервната система. Помага ли мед с махмурлук? Ето и отговорът е – да.

Прочетете също така: Лечение на очите с мед в домашни условия

Кой мед е най-добре да се справи и с тази задача

Днес на пазара можете да попаднете на голямо разнообразие от сортове мед. За лечение на махмурлука на първо място трябва да се избере качествен продукт. Мед не трябва да се засахаренным, разрежда или забродившим.

Тъй като при човека, при махмурлук може да намалее обоняние и вкус възприятие на храната, се препоръчва да се използват по-ароматни сортове мед. За такива се отнася, например, елда – той има по-наситен аромат и вкус, което прави употребата на пчелна средства, по-приятно.

Елда с мед.

Рецепти за напитки с мед срещу махмурлук

Не винаги е оправдано употребата на мед в чист вид, така и не всички го обичат. Мед срещу махмурлук е много рецепти. Включително и с използването на други съставки, които също се използват често за лечение на алкохолна интоксикация. Ето някои от тях:

  • Най-лесният и достъпен рецепта – това е вода с мед от махмурлук. За това трябва да се разтваря една супена лъжица мед в 200 мл топла вода. Употребяват този напитка от 3 до 5 пъти на ден при появата на чувство на жажда.
  • Черен или зелен чай с мед. Рецептата също е доста лесен за производство. В една чаша чай се добавят 1-2 супени лъжици. лъжица мед и се оставя да престои няколко минути, е готово. И той и друг вид чай помага пресъздам себе си, да утоли жаждата си, а зеленият известен още и като антиоксидант.
  • Цитрусови плодове рецепти. Във вода, чай или минерална вода добавете сока на един лимон и 1 чаена лъжичка мед и разбъркайте добре. Вместо лимон може да се използва всеки цитрусов плод: портокал, мандарина, грейпфрут. Все пак бъдете внимателни с употребата на грейпфрут – този плод лошо се съчетава с много лекарствени препарати.

При болки в корема, гадене и чувство за киселини в стомаха се препоръчва да се използват следните рецепти:

  • Чай от джинджифил с мед с махмурлук много добре се отразява на СЧ. За приготвянето му трябва: 1 супена лъжица. л. настърган корен от джинджифил, 1 ч. л. мед. Джинджифил, залейте с чаша вряла вода и се оставя да престои около 10-15 минути, добавете мед. Тази източна подправка подобрява храносмилането, известен диуретични свойства, което ускорява оттегляне на продуктите на разпад на алкохола от кръвта. Да се консумират не повече от 3-4 пъти на ден.
  • Да се отървете от стомашни киселини ще ви помогне следната рецепта. Смесете на едно кокоше яйце с чаена фалшиви мед, разбъркайте добре и изпийте.
  • По същия успокояващ ефект върху стомашно-чревния тракт има и млечна напитка с мед. За приготвяне на средства леко предварително подгряване на чаша мляко до температура 30-35 °С, добавете 1-2 ч. л. мед. Средство за бързо помага да се отървете от чувството на гадене.

Прочетете също така: Джинджифил с лимон и мед за отслабване

При желание може да се консумира мед и в чист вид, но все пак е препоръчително нещо е да се измива. Дневната норма на консумация на този деликатес не трябва да превишава 100-150 гр.

Правила за допускане

В идеалния случай се консумират меден продукт трябва още на етап распития алкохол, още повече, че има много приятни закуски в основата му. В този случай възстановяване на организма от въздействието на распития на алкохол започва още по време на сън, а на сутринта човек познава само малка махмурлук.

След събуждане се препоръчва да изпиете няколко таблетки активен въглен – това ще ви помогне да се обвърже токсични вещества в СЧ. При липса на противопоказания, препоръчва се също да изпиете една таблетка ацетилсалицилова киселина (аспирин) – лекарство има кроворазжижающим ефект, което допринася за по-добро насищане с кислород на клетките в организма, като по този начин облекчава състоянието.

Медът напитки съветват да се използват минути след 30 и след приемане на лекарства. Веднага след това лекарите съветват да принуди себе си нещо за ядене.

Силно не се препоръчва да се злоупотребява с данните на средства от махмурлук – някои от тях може да има няколко доста сериозни противопоказания.

Препоръчва срок за получаване на данни на средства при лек махмурлук – 1 ден. При терапия дълги запоев, се препоръчва да се използват средства от махмурлук в продължение на една седмица.

Противопоказания

Известно е, че медът е силен аллергенном. Употребата му не се препоръчва на лица, които имат алергия към продукти на пчеларството. Също така не много хора знаят, но ние на 30% процента от руснаците има лактозная недостатъчност. Това говори за това, че рецепта с мляко трябва да се консумират с повишено внимание.

Джинджифил има силно диуретичен ефект и рецепти с тази пикантна подправка не е подходящ за лица със заболявания на бъбреците. Медът ускорява обмяната на веществата, съдържа голямо количество захари и по тази причина е противопоказан:

  • лица с патологиями на панкреаса, на черния дроб, на бъбреците, на пикочния мехур;
  • пациентите, страдащи от захарен диабет от втори тип;
  • болните от астма.

Мед, със сигурност ще е полезен и вкусен продукт, но той не е панацея. При наличие на хронични заболявания, преди употреба, народни средства за защита се препоръчва да се консултирате с лекуващия лекар.

 

 

You May Also Like

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *