Лечение на гастрит с мед

Неправилен режим на хранене, лошата екологична обстановка, стрес и вредните навици водят до това, че повече от половината от населението на планетата страда от възпаление на лигавицата на стомаха различни форми и степени на тежест. Лечение на гастрит трябва да започне възможно най-рано, за да се избегне тежки последици под формата на язви и развитие на ракови процеси.

С тази цел се използват медикаментозные лекарства, диетотерапия, спа процедури и народни методи. Прилагането на мед при гастрит на стомаха е допустимо като помощно противовъзпалително средство в периоди на ремиссий.

Въздействието на меда на СЧ

Прилагане на пчелните продукти за лечение на заболявания на стомаха и червата се дължи на редица свойства, сред които са:

  • противовъзпалително,
  • заздравяването на раните,
  • регенеративное,
  • иммуноактивное,
  • антисептично.

Освен това, в меда се съдържа голямо количество витамини и микроелементи, които допринасят за възстановяване на целия организъм. Употребата на сладки предизвиква производството на стомашния сок, а намиращите се в него ензими помагат да смилат храната.

Показан мед също и при запек. Пациентите с известно закъснение стола медът помага леко да се отървете от проблема, без прилагане на медикаментозных на лаксативи.

Приложим ли е мед за лечение на заболявания на стомаха? Този продукт в пчеларството не само може, но и трябва да се използва при възпаление на лигавицата на стомаха. При използване на сладка маса на празен стомах, се случва регенерацията на увредените тъкани на стомаха, зарастване на рани, премахване на огнища на възпаление.

Още един полезен за храносмилането свойства на меда е способността му да се нормализира киселинността в устната стомаха, хранопровода и дванадесетопръстника. При придружаващи заболявания като недостиг на храносмилателни ензими, сладка маса за да облекчи недостига на вещества и помага за храносмилане тежка храна.

Сорт мед се подбират индивидуално, в зависимост от вкусовите предпочитания. Видове, принадлежащи на мед се определя неговите лечебни свойства. Но, така или иначе, голяма част от сортове са еднакво благоприятно въздействие върху състоянието на стомашно-чревния тракт и целия организъм като цяло.

Правила за приемане на мед

Избягвайте набор от масата на тялото, лечение на гастрит с мед се извършва на малки дозировками. Дневната стойност не надвишава 150 грама. Пациентите, които са решили да използват мед за премахване на възпаление на лигавицата на стомаха, трябва да се настроите по-дълъг възстановителен период. Ще отнеме не по-малко от 1-2 месеца всекидневна употреба, за да се постигне клинично значими резултати лечение.

Важно е да се помни, че начинът на приемане на меда зависи от целите (повишаване или понижаване на киселинността). Употребата на пчелопродукта преди ядене предизвиква производството на стомашен сок, което е необходимо при намалена киселинност. Прием след хранене, а напротив, допринася за намаляване на нивото на съдържание на киселини в устната стомаха.

Прочетете също: Да е полезна мед с пчелно млечице молочком?

Съществуват няколко възможности за използването на мед:

  • без добавки,
  • с топла вода,
  • с топло мляко,
  • с естествени пресни сокове,
  • с отвари от билки, топъл чай.

Добавяне на мед в каквато и да е напитка, може да се засили лечебен ефект. Най-лесният начин е да се употребата му в чист вид. Достатъчно 2-3 супени лъжици сутрин и вечер в продължение на 3-4 месеца, за да се премахнат симптомите на бери-бери. При този първи прием на мед се извършва преди закуска на празен стомах.

Ако няма данни за стойността на киселинност на устната стомаха, по-добре да се готви мед вода. Тя регулира производството на пепсин и солна киселина.

За да направите тази сладка течност, трябва да бъдат в 200 мл топла вода (до 40 градуса) вода се прибавят 1 супена лъжица продукт на пчеларството. Важно е да не се използва горещ разтворител, тъй като при високи температури, медът губи своите лечебни свойства. Лекарство се приема два пъти на ден по 100 мл между храненията в продължение на 2 месеца.

Ако при използването на сладка вода от пациента възниква дискомфорт и киселини в областта на стомаха, се препоръчва да се смесват мед с топло мляко. Пропорции, подобни на тези от предишната рецепта. Мляко палта лигавицата на стомаха и я предпазва от губительного въздействие на солната киселина.

При всяка киселинност може да се използва смес от мед и билкови отвари. За приготвянето му трябва да се смесват в равни количества (по 20 гр) на части на следните растения:

  • аптечната лайка,
  • невен,
  • живовляк,
  • наследяване,
  • бял равнец.

Билки изсипете в тенджера, налива се 500 мл гореща вода, вари в продължение на 5 минути. След охлаждане отварата се прецежда. На чаша билкова смес се добавя 1 супена лъжица мед и се пие 3-4 пъти на ден в продължение на един месец.

Минно масло, или на мумията, отдавна се използва в лечението на голям брой заболявания. Продуктът се продава в аптеки мрежи. С цел терапия гастрит различен произход, мумията се смесва в равни пропорции с мед. Лекарството се консумират в малки количества на празен стомах, по три пъти на ден. По рафтовете На аптеките може да се намира на готови лекарствени форми.

Друга популярна рецепта е смес от сок от живовляк и пчелен продукт. Да го прибират в магазина, докато листата на растенията свежи и зелени.

  1. Само че сорванную зелените живовляк се измиват и се минава през сокоизстисквачка. За лекарства е необходима 500 мл сок.
  2. Получената течност се загрява и се смесва в съотношение 1:1 с мед. Трябва да бъде плътен сироп.
  3. При висока киселинност средство приемат така: в половин чаша топла вода, разреден 2 супени лъжици сладък сироп, пие 1 път на ден преди хранене.
  4. Ниската киселинност изисква охлаждане на вода преди употреба. Продължителността на лечение е 21 дни.

Прочетете също така: Лечение на язви на стомаха и дванадесетопръстника мед

Алое е в състояние на възстановяване на тъкани в най-кратки срокове. Той се използва за лечение на рани и язви.

За да се нормализира киселинността и да се отървете от възпаление на лигавицата на стомаха, може да се приготви смес от сок от алое и мед.

В 200 мл топла чиста вода е необходимо лъжичка мед и 2 супени лъжици пресен сок от алое. Съставките се смесват, полученият разтвор се приемат три пъти на ден. Този вариант е подходящ за лечение на пациенти, които искат за по-дълго време да се отложи фаза на обостряне.

Борбата с повишена киселинност

Високото съдържание на киселини в стомаха сок опасно изъязвлением на лигавицата. Болни такава форма на гастрит страдат от „гладни“ за болката. След поставяне на диагноза и отстраняване на острата фаза е много важно да се проведе поддържащо лечение. Мед при гастрит с повишена киселинност се използват следните рецепти:

  • В ½ чаша прясно изцеден сок от моркови се добавят 2 десертни лъжици мед, разбъркайте. Приемат хоросан еднократно по време на пристъпи на болка в эпигастральной област.
  • В подобни пропорции се приготвя смес от сок от картофени клубени и сладкиши. Пият сироп от ½ чаша 1 час преди прием на храна от 10 дни. След десятидневного прекъсване курсът се повтаря.
  • Вземат се по 20 г нарязани корени от женско биле, ленено семе, корени, тръстика, копър, по 10 грама зелена мента, съцветия на липа. Съставките се разбърква, изсипва в стъклен буркан. От общата маса на билки вземат 2 супени лъжици, залейте с 2 чаши вряла вода, оставете да къкри на слаб огън в продължение на 15 минути. След това като инфузия се охлади, прецедете. Еднократната доза е 150 мл. Преди ядене в разтвор, добавете една супена лъжица мед, да се пие три пъти на ден в продължение на 1,5 часа преди храна.

Борбата с намалена киселинност

Липсата на киселина в продължение на дълго време не води при пациенти ярка клинична симптоматика. Но липсата на необходимото количество солна киселина води до това, че се създава благоприятна среда за развитие на патогенни бактерии.

  • В равни количества се свързват с лимонов сок и мед. Вземете 1 супена лъжица от сместа дневно. Може да от такова лекарство да направи вкусна коментирали водичку, смесете 1 супена лъжица от лекарството с чаша топла вода.
  • 2 супени лъжици пчелен продукт се смесва с 4 супени лъжици смачкан плодове офика, дават им да престои. Трябва да се вземе 1 супена лъжица лекарства 4 пъти на ден, за да се повиши киселинността на стомаха.

Противопоказания

Преди прилагането на рецепти на базата на мед трябва да се консултират с лекуващия лекар, за да разберете, може ли точно ви се яде мед при гастрит. Общи за всички противопоказания са:

  • алергична реакция на всички продукти на пчеларството,
  • затлъстяването,
  • захарен диабет,
  • детска възраст,
  • нарушения на стола.

Лечение с мед смеси трябва да бъде последвана от прием на рецепта от лекар медикаменти и диета. Само в този случай може да се очаква положителен ефект от терапията.

 

 

 

 

You May Also Like

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *