Колко и какъв мед може да се използва при захарен диабет?

Възможно ли е при диабет, има мед или не? Страдащи от захарен диабет (LED) пациентът трябва да спазва диета, която обикновено изключва сладки и редица други продукти. Част от лекарите се отнасят към него и нежен от кошерите, наситено с въглехидрати.

Друга част от източници казва, че яденето на мед не води до рязко покачване на нивото на захарта в кръвта на болния. Ще се разберем по този въпрос.

Мнение на лекарите

Половината медицина заявява недвусмислено: сахаросодержащие сладки, за преработка на глюкоза, от която тялото харчи ценен инсулин при диабет не може да яде, а въглехидратите трябва да бъдат намалени до минимум. Но втората половина казва съвсем друго: мед, не е чиста сахаросодержащим продукт и може да бъде ограничен има при пациенти със захарен диабет тип 2, а отделните източници предлагат да го използват и при 1 тип.

Той съдържа много въглехидрати (75%), но на глюкоза от тях няма и половин – голяма част е представена от фруктоза, рециклиране която инсулин не се губи. В подкрепа на втората страна действат и проучвания, които показват, че медът съдържа компонент гликутил – той е подобен по структура и на своите имоти на инсулин и отчасти помага за намаляване на нивата на глюкоза в кръвта.

Уникално страни са съгласни, че е забранено да се консумира тази сладост при диабет само в тежко протичане на болестта. Мед при диабет 2 тип препоръчва да вземат по 1…2 чаени лъжици на ден, но има и редица допълнителни предпазни мерки, които се изисква да спазват.

Необходимо е също така всички които четете този материал ви предупредя, че да вземе самостоятелно решение за употреба на мед при диабет, не си струва: предварително се консултирайте с вашия лекар.

Захарен диабет и мед

Двата лагера („за“ и „против“ мед за диабетици) подкрепляют аргументите си изследвания, които потвърждават верността и първите, и последните. Тук е важно да се разбере към какво апеллируют двете страни:

  1. Опоненти казват, че над нивото на захар в кръвта може да предизвика мед със съдържание на глюкоза над 15%. И това е вярно – това е опасно. Към този вид се отнасят nevyzrevshie ИПП-продукти, събрани индустриални методи, когато пчелите активно носят нектар, не успяват му наистина се рециклират, а след пчеларите бързо выкачивают и изпратени за продажба. Всъщност, продуктът не преминава през всички основни етапи на ферментация, а това може да бъде причина за по-голямо количество глюкоза в продукта.
  2. Защитниците на приемането, употреба на мед при диабет, твърдят, че някои сортове може да вземе. Натурален екологично чист узрели продуктът съдържа не повече от 15% глюкоза. Но е сглобен, той трябва да бъде само по технология, различна от естествената. А именно: пчелар не трябва активно да се възползват на пчелните семейства, е длъжен да даде продукта, за да узреят – отстоятся в софия преди да склон. Такива даровете на пчелите, твърдят те, може да има, когато пациентът захарен диабет тип 2.
  3. Захарен диабет – болест на ендокринната система, тя се характеризира с неспособността на тялото да абсорбира въглехидратни храни. Противниците на мед при такова заболяване залагат на този факт. Защитниците препоръчва на диабетици, ако се спазва ниско въглехидратната диета, да вземе продукт, ограничен, че няма да се отрази на общото количество въглехидрати в храната.
  4. В защита действа и редица изследвания, които твърдят, че могат да се при диабет, има мед, дори ако това е диабет тип 1. Мед в тези проучвания са показали себе си като средство, снижающее кръвно налягане и стабилизатор на нивото на гликогемоглобина. При този ръст на нивата на кръвната захар при пациенти не се наблюдава.
  5. Защитниците на мед също така твърдят, че той не се отразява на растежа на кръвната захар, поради бавния засмукване органи СЧ. Това е наистина „тежък“ за стомаха“ продукт, и да се усвоява бавно. Затова организмът на човека страда СД, успява да изработи достатъчно инсулин, за да се справят с този товар. За диабет тип 2, се препоръчва дори за ежедневното приемане на 1 супена лъжица.

Как да вземат мед при диабет?

Всичко е много индивидуално, когато въпросът се отнася за всеки пациент. Първо, трябва да се консултирате с вашия лекар. Ако той дава на добре, нещо, което да изглежда това трябва, както следва:

  • първо трябва да се вземат продукт на много малки порции и постоянно да се контролира нивото на захарта след хранене, за да разберете колко ви наистина може да има. Норма на запис индивидуално. За някои това може да бъде 2 супени лъжици на ден, за други – по-малко от една четвърт чаена лъжичка;
  • контрол на захар се осъществява от определен период. За всеки това е индивидуално време. Възможно е лекарят ви да ви препоръча да контролира този процес 3…5 дни, но може да назначи и 2…3 седмици. Това зависи от вида на заболяването, неговото възникване и на отделни симптоми;
  • лекар, ако е разрешено, трябва да ви информираме за всички възможни последици от експеримента. Също така той трябва да се ориентира какъв мед могат да се приемат, а кой не е разрешено.

Какъв мед могат да се приемат за диабетици?

Това е много важен въпрос: въпрос на сигурност. Ако вече сте решили да яде тази сладост, то в този случай може да се съветва следното:

  1. Само зрели, събрани в екологично чист район продукт.
  2. Пасечника желателно е да знаете лично и не една година: той трябва да разберат проблема си и осъзнават, че ако подсунет ви лошото качество на нектар, то това може да стане причина се безпокойте за живота си.
  3. Важно! Това трябва да е мед с високо съдържание на фруктоза, до които по-често са ранни, дълго време не густеющие сортове: акация (препоръчват най-често, като диетичен), липа (по-често се споменава като иммуноукрепляющий), кестен (дълго време не густеет, има заживляющие свойства), елда (много източници го наричат диабетический).
  4. Късно, кристаллизующиеся в кратки срокове разновидности не се препоръчва. Най-често това е подсолнуховый събиране и нектар, събрани в последните седмици на лятото.
  5. Не трябва да се ядат захаросани мед при диабет от всякакъв тип.

ВАЖНО! Образователна програма за мед и диабет:

  • в много от статия в интернет, се казва, че при пациенти с диабет може да се яде мед по две супени лъжици дневно. Но при по-нататъшното четене се оказва, че медът е полезна за диабетици (!) своята глюкоза (именно този компонент)! Ако срещате такова – затворете тази статия. Тези, които страдат от болестта, знаят защо. А онези, които не знаят, ние отговаряме: диабет, по същество и се проявява в това, че човек не може да обработва глюкоза се дължи на недостиг на хормона „инсулин“ в организма;
  • диабетът често е съпроводено с увеличаване на теглото – тялото складирует неусвоенные въглехидрати, без да ги използвате в обмяната на веществата. Така че да приемате меда като лечебно вещество в този случай също не трябва да бъде, както пишат много източници. Продукт, състоящ се от 70-75% от въглехидрати, може да добавите ви наднорменото тегло: по малко от всичко, по 3-5 грама на ден. А за една година тя ще достигне поне 1 килограм наднормено тегло. Затова е необходимо винаги да се разгледа лечение с мед захарен диабет, приема му като продукта захранване от две страни: като лечебен препарат, който може да ви повлияе положително, така и фактор, добавляющий телесно тегло или риск за живота;
  • още веднъж: напълно се даде отговор на въпроса възможно ли е мед при диабет, дори не може да лекарят – трябва да се наблюдава, да изучава своята реакция на този продукт. Лекарят може да и забрани да го има. Най-честата причина – слаба ендокринната система, която не произвежда необходимите в достатъчно количество хормони и вещества не само за рафиниране на захар (глюкоза), но и други, участващи в преработката на храната.

Лечение на диабет с мед

Медът сам по себе си лекува захарния диабет не е в състояние. Прием на този продукт може да бъде полезна, но болестта няма да си отиде, ако се пие препоръчани различни сайтове лекарства и използват рецепти други средства на народната медицина. Подобряване на общото състояние на – продукт е в състояние, в това отношение може да бъде полезно. Но само на постоянно медикаментозно лечение спасява от захарен диабет.

Трябва да се разбере, че съществуват редица ограничения за прием, дори ако лекарят реши:

  1. При диабет не трябва да се приема за дадено лечение при обостряне на болести, лошо здраве, когато тялото е отслабнала от други заболявания и не функционира нормално.
  2. При нарушаване на работата на органите-ЧРЕВНИ, ревматични болки в района на панкреаса, мед и по-добре не да има – той може да бъде вредно, допълнително нагружая данните органи.
  3. Панкреас (там, където и се произвежда от организма инсулин) априори не обича сладко – това ще ви кажат повечето лекари. Така че подобно лечение нея точно няма да се хареса. Голяма полза за организма ще бъде от спазването на насрочената диета.
  4. В по-късните етапи на СД на всякакъв вид мед е забранен.

Видео: мед при диабет.

Изводи

  • медът може да се използва при диабет тип 2, но само с разрешение и под контрола на лекуващия ендокринолог, при нормално здраве на пациента;
  • мед при диабет тип 1 трябва да се използва внимателно, тъй като той може да се получи рязък ръст в нивата на кръвната захар дори при малък брой на продукта;
  • възможно ли е да се консумира мед за лечение на диабет? Не – мед няма да лекува болестта;
  • освен диабет 1 и 2 вида, има още няколко вида захарен диабет. Употребата на този деликатес, когато ги протекании не е описано;
  • положителни процеси при диабетици при прием на има – това е факт. Но противниците имат и свои собствени примери, когато медът става заплаха за здравето на пациентите с това заболяване. За вземане на решение – да приемат лечение за храна или не, на всеки конкретен човек с SD трябва да се извършва тест за съвместимост мед и го организма;
  • не трябва да се приема пчелен мед, не може да разбере в каква посока имате нарушен баланс на обмяната на веществата. Нарушение на въглехидрати баланс дърпа и нарушение на други обменни процеси: водно-физиологичен баланс, белтъчини, минерални и др. Така че медът може да повлияе на някои процеси положително, а в други – отрицателно. За това е нужна консултация с лекар, за да разбере, че можете да получите в резултат на: полза или вреда.

You May Also Like

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *