Противороевые методи за пчеларство: видео

Ако при отглеждането на пчелите не се използва противороевые техники в пчеларството, в първите летни месеци много пчелни семейства се прехвърлят в роевую време. Това е вроден инстинкт, който зависи от външните условия на живота. Всички отклонения от изискваните условия за съдържанието на пчелите водят до появата на това състояние.

Противороевые техники в пчеларството

Много печатни, видео, както и електронни материали помагат на начинаещите пчелари замени естествения процес на роене на контролирани от човека.

Изкуствено гадина се провежда тогава, когато няма пречки за събиране на мед и, съответно, не се намалява производителността на работата на пчеларя.

Основните противороевые трикове

  • Един от основните противороевых трикове — това е съдържанието на цели пчелни семейства в просторни кошерите. Тук се прилага по няколко начина:
  1. Използването на няколко членове на кошерите. С нарастването на броя на пчелите и натрупване на мед от кошер-голямо, се добавят допълнителни корпуса. Това помага да растат големи семейства и да ги нероевом състояние.
  2. Многомагазинное съдържанието на пчелите. Магазини определят предварително, преди основното подкуп. Първият магазин на напълно се занимава с пчелите, семейството предоставят втори, след това трети. Магазина полурамки се използват за събиране на мед и за снася яйца. Пчелите възстановен на клетката, като по този начин бива предупреден гадина.
  3. Начин на приложение двухкорпусных кошери за съдържанието на пчелите. Това е метод помага за подобряване на производителността, намаляване на гадина и привличане на пчелите към засилена работа. Семейството на гнездовой кошер се поставят допълнително корпус и дават по-малко рамка. По малко ескалацията на семейството се добавят нови рамка до окомплектоване.
  4. Предоставяне на кошерите-шезлонги. При този метод се използва 24 кадъра в един безделник, тук са създадени благоприятни условия за пълноценен растеж на пчелните семейства.

При използване на тези методи, за семейства, са създадени по-добри условия на живот и засилва дейността на пчелите, при това се постига добър противороевой ефект.

  • Начини, по които първо семейство се разделя, а след това се съюзява:
  1. Създаване на резервни резници. Най-важното условие за това начина – презимуват силни пчели, които бързо се развиват през пролетта. Старата царица се отстранява от отобранного количества, и младата царица в основното семейство се впуска в откладке яйца. След това двете половини по-рано разделена на семейството се свързват. В крайна сметка на мед реколта се формира силен направя, с млада дама в нероевом състояние.
  2. Начин на клон на жените-помощниците. След зимата, когато в тримесечен срок не добива на мед, публикувани от зимуване на пчелите се развиват бързо до основното подкуп, все още е далеч, и пчелите започват да се рояк. За да се избегне това, оформени колена с майки-помощници, този метод се използва, когато съдържанието на пчелите в кошера от две сгради или шезлонги.
  3. Начин на „плака по превенция на хив и спин“ — роевое състояние вече е „замах“ можете да започнете да забележи, че пчелите лежеше клетки. На авариен корпуса придават дъното е от шперплат. Семейство полага купичка, корпус ми сервират и промяна в рамка с матката. В стария корпус остават две рамки с пило, една рамка от тях – с маточником. Към тази рамка трябва да добавите рамка с храна и рамка с sushyu, след това гнездо на покрива с холстинкой. На кошера отгоре се поставят резервен корпус с основните семейството си. Летящите пчели, които преминават в кошер и да започне енергично да събира мед.

Всички тези трикове ще намалят габаритните брой роящихся на пчелите, но не напълно съвпада с процеса на роене.

Заключение

Естествено гадина пчели – това е един общ процес, всеки пчелар трябва да знаят за него и да умее да използва това в своя полза, чрез прилагане на противороевые методи за пчеларството, при това предугадывая признаци на подготовката на пчелите към рояка, да се знае техниката на засаждане и прибиране на рояци и да умее да се грижи за роящимися семейства.

You May Also Like

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *