Правилата на пчелите в населените места емитенти на санитарни

Много пчелари често задават въпроси, можете ли да държа на пчелите в къщи и градини, могат ли те да живеят и да работят в такива условия и как ще се отнася към това околните.

Правилата на пчелите в населени места

Правилата на пчелите в населените места, предложени от Министерството на селското стопанство на РУСКАТА федерация, са идентифицирани основните дейности на хигиена и профилактика за защита на частни пчеловодческих стопанства от инфекциозни и инвазивни заболявания.

Емитенти на здравни правила на пчелина

За да се избегне появата на болести, трябва да се спазват емитенти на здравни правила относно съдържанието на пчелите в пчелина в жилищен масив. Благополучная ситуацията заболявания трябва потвърдено от лабораторни изследвания, провеждани два пъти годишно, както и редовни осмотрами на ветеринарен лекар, документирани зафиксированными в ветеринарном паспорт на пчелина.

Преди да започнете подобрение на пчелина в селските райони, в близост до дома или градината, трябва да проведе следните мероприятия:

  • При закупуване на пчелопакета или пълноценен семейството проверка на всички санитарни документи на пчелините, включително ветеринарен сертификат със знака на ветеринарен специалист, които трябва да осигури на продавача.
  • Дори ако всички документи са в ред, все още трябва да профилактично се справя семейството от болести: аскосфероза, американски гнилец и пренасян от кърлежи поражение. Обработката се провежда строго по инструкции. Тези мерки ще защитава пчелите от болести, ще се засили семейството и не даде насекоми губи търговски вид.

Хигиенни изисквания към обустройству пчелина

Има редица задължителен изисквания за организиране на пчелина

Място за поставяне на личен пчелохозяйства в частния сектор трябва да бъдат избрани с оглед на всички биологични функции на жизнената дейност на тези насекоми:

  • Пчелин трябва да бъдат разположени на разстояние по-голямо от 3 км, от предприятия, занимаващи се с рециклиране на захарни продукти и зони, които са подложени на обработка с пестициди и хербициди.
  • Според правилата на съдържанието на пчелите за устройство на пчелини в населените места не трябва да се извършва в места, в близост до пътното платно, на оживени места.
  • Пчелите, съдържащи се в градината, е желателно да поставите далеч от големите обществени пчеловодческих предприятия, на разстояние не по-малко от пет километра, за да насекоми не се предава един на друг заболяването, а също и за да се избегне кражба.
  • В стационарни пчелините и в съседните райони пчелите трябва да бъдат сигурно защитени срещу проникване на животни. За тази цел на територията на окружается плътна ограда и хеджиране на градинските дървета.
  • Най-добре е пчелина се поставят в място, изолирано от ветрове в горски масиви и в близост трябва да има източник на вода и добър вход.

Санитарно-хигиенни дейности за превенция на заболяванията

Дезинфекция се извършва през есента

  • Подготовка добра храна и осигуряването им на пчелите през цялата година ще подпомогне семейството силни, здрави и развити. Затова е необходимо непрекъснато да работим върху това: да отглеждат повече цъфтящи медоносов, които ще бъдат щедро дава на пчелите качество на цветен прашец и нектар. Могат да бъдат засадени в близост до пасекой храсти върба коза или орешника. Началото на пролетта, тези растения са най-добре ще помогне на пчелите, за възстановяване на силите след зимен сън.
  • Внимателен подбор на племенни състава и ще поддържа силата на семейството. Трябва да се изберат породи, устойчиви към болести.
  • Редовно дезинфекциране на кошери помага за предотвратяване на много инфекциозни заболявания на пчелите.

Корпус, рамки и други дървени детайли на кошерите почистени и третирани с дезинфекционни разтвори. Произвеждат сортиране на гребен, на които подходяща – почистени и дезинфекцирани, негодни са отстранени и переплавляют. През пролетта произвеждат подбор на корпуса с предварителна дезинфекцией ги спецрастворами. Това е профилактична дезинфекция.

В процеса на работа се извършва на текущата дезинфекция. След разглеждане на семейство дезинфекцират използваните инструменти: стамеску, нож, комини, кутия за носене, предната решетка. За дезинфекция се използва двойки и разтвори на формалин и хлорамин, решения на оцетна и мравчена киселини.

  • През зимата трябва да се съберат проби от пчелите и се дължи на анализ на ветеринарна лаборатория, а през лятото за изследвания изпращане на проби атанасова. При откриване на заболявания от ветеринарен лекар определя необходимия ред за лечение и мерки за отстраняване на заболявания.

Емитенти на санитарни мероприятия в пчелина в населеното място, при откриване на инфекциозен или агресивни заболявания

Ако лекарят установи, причинителите на инфекции в пчелина, а след това ще бъде насрочено подходящо лечение с използването на правилните лекарства, а също и дезинфицирующая обработка на всички части и оборудване. При откриване на заболявания в съседната пчелина лекар ограничава миграции на всички пчелини в района, за да се предотврати пренасяне на инфекция с един пчелин в друг.

При откриване на заболявания в едно семейство, тя се отделя в специален изолатор, в който са създадени условия за лечение. Всеки пчелин трябва да има аптечка с необходимите медикаменти от често срещаните заболявания.

Внимание! Ветеринарен лекар в село трябва да се държи под пълен контрол извършване на всички медицински дейности, да следи прилагането на мерките за превенция, както и за спазването на всички норми на хигиена в пчелина.

И така, количеството на пчелите в населените места предполага създаването им специални условия. Преди всичко е необходимо да се осигури тяхното мед растение за събиране на качествена храна, особено в периода на пролетното размножаване и зимуване, своевременно се изпомпва от кошерите медена роса мед, тъй като той не е подходящ за храна, да ги добри, чисти кошерите и своевременно извършване на превантивна работа.

You May Also Like

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *