Поставяне на втория корпус на кошера: когато поставите

Двухкорпусные кошери решават много проблеми. През пролетта, когато едно семейство е малък, пчелите се занимават с изграждането на клетки и събирането на нектар. По време на увеличаване на количеството на пилото при малък размер на кошера семейство може да започне рояк. Това показва отметка роевых на алкохол и разширяване на отвор на пчелите. Увеличи семейството си и да се избегне роене ще поставяне на втория корпус на кошера.

Поставяне на втория корпус на кошера

По този начин пчеларят ще запази работна енергия и компетентно ще използва увеличаване на количеството на пилото. Пчелите започват да се рояк в случай, че царицата снася много яйца, а на места в кошера не е достатъчно.

Когато постави втори корпус на кошера

Поставяне на втория корпус се извършва в този случай, ако пчелите вземат 11 улици и в хижата ще бъде 9 рамки с пчелна потомство. Именно в това време с кошер се отстранява капачката и се инсталира на втори корпус. Пчелар, за да се осигури достатъчно количество восъчни пити и инсталирате празни рамки. Обикновено вторият корпус се поставя в продължение на месец преди основното подкуп.

Ако сте видели на нови клетки в семейството, това може да ги нарежете. Това обаче не винаги дава резултати. Трябва да се даде на семейството на рояк и да използват този момент за увеличаване на пчелните семейства.

Начини за разширяване на двухкорпусного на кошера:

  • едновременно горната и долната част;
  • само в горния корпус.

Често гнездото се разширява, като се използват горните и долните отделения. За това за първи корпус поставете втората и в центъра се поставя рамка с отворен потомство и две рамки с напечатани. Също установяват пчелна пита и празна клетка. Младите пчели не се свалят за събиране на мед, те се хранят сестриц и чака своя час.

Ако до основното подкуп остава малко време, а клетката е напълно възстановени, да ги изтеглят и да поставят празни рамки с пчелна пита. Това ще създаде някои състав суши в пчелина.

Подбор на мед от втория корпус се извършва през първата половина на добива на мед. Тези клетки отново се вмъква през зимата, те са източник на храна за насекоми. На тяхно място се определя суша, която ще бъде отново населена с нектар. Вторият корпус се прибира след основната култура на мед, ако семейството е съвсем малка.

Можете да инсталирате втори корпус опростена схема. Вместо на три рамки с пило се поставя само една. При това възрастта на потомство трябва да бъде различен. По краищата сложете мед-перговые клетки. В долния корпус вместо избрани гребени поставят суша или рамка с кола маска.

По този начин, в горната част на кошера, пчелите ще растат и да натрупа сили, а в долната — възстановен на клетката и да събират нектар. След като в дъното на всички клетки ще бъдат заети, матката переберется в горната част и ще започне зидария яйца там. Повече за инсталиране на друга страна сгради могат да се научат, гледане на видео.

Какво да правя с отпечатан потомство?

Ако таван потомство много, пчелите могат да започнат рояк. Това е свързано с огромно количество млади и неизползван пчелите. За да се предотврати гадина, трябва да бъдат поставени няколко кадъра с отпечатан потомство и да се създаде отделен щамове. Нататък основната семейство се засилва тези слоеве.

You May Also Like

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *