Полезни свойства на меда от билки и противопоказания за неговата употреба

Полифлорный мед – това е нектар, който се произвежда от различни тревисти растения. Той се смята не само вкусен десерт, но и за ефективни вътрешноправни средства.

Мед и билки, полезните му свойства, противопоказания и показания – основни теми, с които трябва да се запознаете.

Описание

Естествен подарък се добива от цветовете на няколко растения. Това означава, че строго един медоноса не. Освен това, с мед от билки се наричат дори на този естествен продукт, който се събира с растящи на територията на треви и дървета.

Пчелите събират мед от тези растения:

  1. Глухарче.
  2. Мащерка.
  3. Псилиум.
  4. Чемерица.
  5. Розова детелина.
  6. Липа.
  7. Малини.
  8. Елда.
  9. Слънчоглед и т.н.

Разновидности на мед от билки

Мед и билки се разделя на няколко вида:

  • Степ – той получава предимно от жълт кантарион, метличина, рапица и бодили.
  • Гора – горски растения са оценени за сметка на това, че съдържат в себе си големи запаси от полезни микроелементи.
  • Поляна – лесно достъпна и много често срещаният сорт. За събиране на нектар пчелите избират: лайка, глухарче, градински чай.
  • Планинско – основният плюс на разновидности – за екологична чистота на района, в който се трудят насекоми. Бирючина, глог, къпина – отлични източници.

Също така полезен продукт често се класифицират по време на производството му. На пазара или в магазина голямо потребителското внимание се препоръчва да се отделят по естествен сластям, които се събират през май или юни.

Характеристики на изделия от естествен

Както всеки друг продукт на пчеларството, мед треви има специални характеристики:

  1. Цвят – в особеност тук е, че при него не съществува строго един цвят. Обяснението на този факт е доста просто: продукт става с няколко билки, различните географски обекти, така че на пазара се появяват стоки на кехлибар, бял, светло кафяв цвят на козината.
  2. Аромат – вероятно, тъй като нито един друг клас изделия, именно този изненадва потребителите с ярко изразен устойчив аромат. Без значение от какви растения мед е произведен: все още миризмата ще бъде изключително приятен.
  3. Кристализация – продължителност на естествения процес е 3-4 месеца. Резултатът – гъста маса, тяхната консистенция напомня на каша с малки гранули.
  4. Вкус – в зависимост от използваните цветя вкус на крайния изделия може да варира. Въпреки това общите черти присъстват във всеки случай: продукта здрав, лек, захар. Послевкус гарантирано!

Снимки на меда от билки

Мед и билки изключително популярна. От няколко снимки, представени по-долу, осветяват го в целия си блясък. За съжаление, снимките не позволяват еднозначно да определят избора. Продающийся мед, събрани по-рано, да речем, на една поляна, може да бъде доста по-различен по отношение на цвят и консистенция от това, което е на снимките.

Палитра от цветове продукти е голям, и „технология за производство на“ всяка пчелите собствени. Така че по външния вид (още повече на снимките) малко информация за качеството. Точна информация винаги трябва да научавам от продавачи. Но като минимум апетита такава видимостта ще се събуди!

Състав

Разнотравный медът съдържа в себе си следните елементи, представляващи огромна полза за човека (за това малко по-късно):

  • ензими;
  • протеини;
  • аминокиселини;
  • антиоксиданти;
  • витамини (K, H, B1, B9 и редица други);
  • въглехидрати (малтоза, захароза, фруктоза, глюкоза);
  • макро – и микроелементи (магнезий, калий, алуминий, йод, желязо и неща от ПСХЭ).

Комплекс от съставки осигурява стабилна подкрепа на тялото по време на сезонни ослаблений. След заболявания, с усложнения от използването на такива лекарства може бързо да върне предишната си форма.

Лечебни свойства универсално лекарство

Мед и билки е символ на широк спектър от терапевтични въздействия. Това дава възможност да се прилага не само за успешното „изничтожения“ заболявания, но и за превантивни процедури.

Положителните ефекти са, както следва:

  1. Изцеление.
  2. И бактерицидно.
  3. Диуретик.
  4. Противовъзпалително.

Мед треви, спомага за подобряване на мозъчната дейност, работата на черния дроб, кръвоносната и нервната системи, укрепване на нарушен имунитет. Също така продуктът има благоприятен ефект върху работата на сърцето, води към нормално ночному засыпанию, регенерира организма след нервен срив. Освен това премахва нуждата от slagging, събужда уснувший апетита, регулира обмяната на веществата.

Изобилие от полезни свойства на меда от билки са принудени да препоръча дар на природата е не само човек на средна възраст, но и на деца, и особено на възрастните хора. Трудно е да намерите толкова мощен аналог, вбирающий в себе си всичко най-добро. Натурален продукт, дава енергия изпълва тялото тонус, подхранва кожата (ако го използвате външно) и предотвратява развитието на трудно излечиваемых болести.

Показания за употреба

След като бяха разгледани полезни свойства и противопоказанията с показанията трябва да се засегне. Първо да започнем с това, при какви заболявания е препоръчително да се използва тази панацея.

И така, ето дълъг списък от проблеми по медицинска част, с които реално се справят с помощта на мед от билки:

  • бронхит;
  • ОРИ;
  • тонзилит;
  • грип;
  • ларингит;
  • наличие на циреи и гнойников;
  • акне;
  • екзема;
  • депресия;
  • безсъние;
  • анемия;
  • склероза;
  • пристъпи на паника;
  • артроза;
  • бурсит;
  • артрит.

И това далеч не е всичко. Повече информация може да се научи единствено от думите на лекуващия лекар, тъй като тялото на всеки човек има индивидуални силни и слаби страни.

Относно прием: за деца до 12 години и по-възрастните хора, достатъчно ще е на половина 1 супена лъжица. л. три пъти на ден, за възрастни – два пъти повече. Не е грях да се пие вода или топло мляко. Освен това, хубаво продукт се съчетава с билкови чайове. За компреси дозировка произвольна.

Противопоказания

Преди да се пристъпи към въпрос за цената на билки, си струва да споменем за вредата, която може да бъде нанесена на организма.

Противопоказания следните:

  1. Захарен диабет.
  2. Гастрит.
  3. Туберкулоза.
  4. Астма.
  5. Миокардит.
  6. Колит.
  7. Язва на стомаха.

Освен това, при някои хора има непоносимост към пчелните продукти (привидно банална нещо!), че все още е в състояние да нанесе сериозни вреди на организма при неспазване на норми в храненето и нарушаване на лекарски препоръки. Не рискувайте! По-добре да отидем в болница в името на допълнителна професионална консултация със специалист.

Стойност на закупени стоки

За качеството на закупени продукти задължително трябва да се притеснявате. При продающегося в различни тарах билки цена от само себе си, се различава. Този критерий зависи до голяма степен от условията, в които се труди пчела. Например, известно е, че крим, алтайски и башкирски деликатеси са най-близо до идеала.

Добро пчелиное продукт се различава от фалшифициране няколко показатели:

  • засахаренность;
  • дразнене на лигавиците;
  • тягучесть;
  • ярък аромат и вкус.

Пълен набор от тези атрибути могат със сигурност да предоставят на пчелари, които пряко се занимават със събиране и продажба на билки струва съвсем справедливо. Едва ли пчелари започнаха да предлагат счупен стока, за да парични средства: те ценят броя на своите клиенти и репутация.

А ето и магазини са в състояние да отиде на измама, само за да продават колкото се може повече! Средната цена на билки (половин литър буркан) е около 300-400 лева.

Ако човек прилагането на даровете на природата дойде, тогава трябва да разберете от него важна подробност: от кои растения се оказа продукт. Това ще се отрази на ефективността в случай на едни или други заболявания (разбира се, първоначално е необходимо да ги идентифицира).

Да речем, деликатес от градински чай и мащерка красива при удари, отворени рани, а нектар от здравец и глухарчета е по-добре от другите възстановява лошо функциониращи бъбреци. Така че цената на треви – не най-важният фактор при закупуване на интерес.

Видео: див горски мед от билки.

Други области на приложение

Полифлорный стока постигна признание и на други поприщах:

  1. Фармакология.
  2. Диететика.
  3. Косметология.

На базата На мед от билки правят хапчета, хидратиращи кремове за ръце, маска за лице, тинктура. Също така се използва нектар в храната.

You May Also Like

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *