Пчелен хляб: ползи

Пчелен хляб – това е цветен прашец, която е източник на ценни хранителни вещества. Трудно реколта от сот, но тя оказва върху тялото на човек лечебен ефект, така че дори и някои лекари препоръчват приема пчелен хляб в комплекс с основното лечение.

Пчелен хляб

Както пчелите събират пчелен хляб?

Пчелен хляб (цветен прашец) – това прашец от цветя, които пчелите натъпкано в клетки под мед. Събират я просто: насекоми носят обножки в кошера, където младите пчели смачкани топчета и трамбована ги директно в клетката.

Прашец заема 1/3 от сот, а останалите 2 части се изсипва мед с тайните на слюнчените жлези на насекоми. Пчелен хляб като че ли консервируется под въздействието на млечна киселина, той се втвърдява, и за да го получите трябва да нарежете на клетката. Работа за раздробяване на цветен прашец не е по силата на един неопитен пасечникам.

В софия прашец изглежда като ярките цветове: бежово, златно, красноватая и дори лилаво. Цвят зависи от медоноса, с който е събрана прашец. Тя може да бъде утрамбована слоеве от различни цветове, много здраво и внимателно.

Как добиват амброзия от пита?

Както знаем, пита имат малки размери, така че выковыривать пчелен хляб острозаточенным предмет – това е дълго и уморително. Най-лесният начин е такъв:

  1. Нарежете клетка на квадрати някъде 50х50 виж
  2. Увийте квадратчета в пакет и го изпратете на фризера – клетка трябва да се втвърдяват.
  3. След 24 часа трябва да се сдобият с бъдещата амброзия от хладилника и се смила. За целта използвайте миксер, например. На парчета ще бъдат крехки, те лесно се поддават на раздробяване.
  4. След това, вземете чукало и хоросан и се растолките парчета пити, почистете ги през сито.

Сито вземете първо едно голямо, после дребни, за да премахнат отпадъци и всякакви ненужни в чист пчелином хляб частици. Такъв народен начин ще ви помогне да получите почти чиста амброзия, и сега ние се научим да я използваме за лечение.

Състав пчелен хляб

Предимство на цветен прашец в това, че продуктът напълно се усвоява от нашия организъм, той е питателна по отношение на витамини и ензими.

Всеки продукт, който се произвежда от пчелите, е много полезна, и цветен прашец полезна двойно

В състава на прашеца влизат такива вещества:

  1. Витамин съединения А, В, С, К, е, D, Rv Например, съдържанието на витамин А надвишава съдържанието му в морковите 20 пъти. Доказано е, че полени питательнее месо и млечни продукти.
  2. 1/3-аз съм част от състава прашец – това е чист протеин. По тази причина пчелен хляб любители спортисти.
  3. 40% от целия състав – калий.
  4. 17% — желязо.
  5. 25% — магнезий.
  6. Балансирано съдържание на фруктоза и глюкоза, повече от 20 вида аминокиселини.

Това е биологично активен продукт, и го употребяват внимателно. Не се препоръчва да се ядат повече от 30 гр (2 супени лъжици) пчелен хляб на ден, превишаването на дозата води до интоксикация на организма.

Имайте предвид, че цветен прашец също е включена в списъка на пчелните продукти, които все още учените не могат да се възпроизвеждат в лаборатория. Да се получи само от тези уникални насекоми, като трудолюбив пчелки.

Полезни хранителни свойства пчелен хляб

Както казахме, амброзия включват в менюто си професионални спортисти. Поради високото си съдържание на протеини и липса на калории, те я наричат природен анаболиком. Прашец е абсолютно безопасно, и използването му дава прекрасен резултат, по време на набиране на чиста мускулна маса.

Като за набиране на тегло, така и за отслабване използват амброзия. Жените, които седят на диета също може да я има. Първо, полени ще свали чувство на глад, на второ място, ще организма с витамини, протеини, калий и магнезий.

Ако всеки ден има течение количество цветен прашец, след което може за дълго да забрави умората. Например, като ядете лъжица преди тренировка спортистите спокойно се правят по 2-3 часа, без допълнително презареждане. С една дума, пчелен хляб подхранва и освежава по-добре на месо с кафе.

Пчелен хляб естествен продукт в малки количества може да има бъдещата майка. Той помага на бебето да се развива правилно, а ползите за майка е енергия и сили, които тя ще получи от цветен прашец. След раждането при много жени се наблюдава анемия, и тук на помощ отново идва на пчелен хляб. Той подобрява състава на кръвта и нейната циркулация, за сметка на високото съдържание на желязо.

Как влияе пчелен хляб на тялото отвътре?

Прашец ускорява обмяната на веществата, благодарение на които цялата храна се усвоява, понижава нивото на холестерола и може дори малко да отслабнете. При нормално постъпване на прашец в организма той започва омолаживаться, защото улучается притока на кръв, се мият от клетките на кожата, пързалки обидно старческих заболявания.

В пчелином хляб с високо съдържание на калий, който е необходим за нормалната работа на сърдечно-съдовата система

В нейния състав и присъстват стероли, полезни за формиране на мускулния корсет. Тези вещества са полезни за спортистите и за децата, които са в активна фаза на растеж. В състава на този продукт е много глюкоза за нормалната работа на мозъка.

Ако ти е омръзнало на работното място, което да е в първата половина на деня се яде 10-15 грама цветен прашец, и умора като ръка ще се вдигне, така и мыслительная дейност ще се ускори.

Пчелен хляб приемат за повишаване на имунитета по време на вирусни заболявания. Също така тя ще бъде полезна:

  • Стомашно-ЧРЕВНИ заболявания, запек, нарушение на липидния метаболизъм.
  • При анемия, анемия, атеросклероза и подагра.
  • Ще цветен прашец и в лечението на мъжките проблеми. Ще ви помогне да се справят с безсилието и други патологиями полова система.
  • Не всички момичета знаят, че сухата амброзия могат да се добавят в домашни ухаживающие маска. Тя ще бъде добър за всички козметиката за коса, кожа, нокти.

Въздействието на пчелен хляб на мъжки полови функции

Тези лечебни свойства пчелен хляб заслужават специално внимание. Имайте предвид, че мъжете, приемащи продукта редовно, никога не страдат от импотентност, дори и в напреднала възраст. Ако такъв проблем има, амброзия приемат в комплекс с други лекарства и след един месец положението се подобрява.

За лечение на импотентност не е подходящ стара или обработен прашец. Това трябва да е само от пресни продукти, така че не е мързелив и си рамка с нектар директно на пчелина. След закупуване на трошене амброзия или леко изваждайте от обхвата на малко количество в 1-2 приема.

Мъже след 40-45 години за предотвратяване на импотентност на ден трябва да яде по 15-20 грама продукт. Не се притеснявайте, пчелен хляб приятни на вкус – сладко-сладко, малко стипчив. Като ядете продукт, запейте му с вода.

Ако страдате от аденом на простатата, а след това в комплекс с пчелен хляб се прилагат ректално свещи на базата на естествен прополис или идентично домашен мехлем.

Прием на пчелен хляб помага за възстановяване на активността на сперматозоидите, което допринася за бързото настъплението на бременността при жените. Така че двойките, които не се зачене дете, също съвместно употребяват този продукт.

Като приемат пчелен хляб?

Препоръчва се да се приема пчелен хляб след 30-40 минути, след основното хранене. Продукт запивается вода, и в рамките на 2-3 часа повече нищо не може да яде, за да не се окаже натоварването на стомаха.

В комплекс с пчелен хляб е добре да приемате пчелно млечице се използва прополис и чист мед

Да се измива добре с чиста вода, въпреки, че децата могат да предложи мляко с мед или чай. Курс на лечение и профилактика продължава 3-4 седмици, след което се прави месечно прекъсване.

Противопоказания за приемане на пчелен хляб

Всички лекарства са добри в умерени количества, и цветен прашец не е изключение. Тя е безвредна за организма, ако не надвишава функционално доза. Яжте за лечение на ден, не повече от 30 грама, а за профилактика – не повече от 10-15 грама. Разделете дневната норма на два приема, сутрин и, например, за една вечер.

Пчелен хляб оказва тонизиращо въздействие, и ако не искате да останете будни цяла нощ, а след това не го яде след 6 часа вечерта. Не си струва веднага да се започне с прием от по-големи дози, опитайте се да ядете с 2 грама, а след това – 4 и т.н., Дайте възможност на тялото да се адаптира към новия биологично активен продукт.

Не трябва да се приема пчелен хляб на заболявания:

  • Захарен диабет от всякакъв тип.
  • Лична непоносимост към пчелните продукти, особено мед.
  • В последните етапи на онкологични заболявания.
  • Лошо съсирване на кръвта.

Изследванията показват, че приемът на цветен прашец помага да се възстанови за 1 месец пациенти с тежки заболявания.

You May Also Like

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *