Отглеждане на пчелите в домашни условия за начинаещи

Пчеларството – доста сметкаджия, но първоначално трябва малко пари да се инвестират в закупуване на оборудване, на пчелните кошери и на самите пчели. Заслужава да се отбележи, че развъждане на пчели в домашни условия е препоръчително да се започне под наблюдението на опитен пчелар.

Отглеждане на пчелите в домашни условия

Откъде да започнем развъждане на пчели?

Развъждане и съдържанието на пчелите – прост въпрос. Първоначално трябва да се изгради подслон за насекоми. За тази цел ще ви е необходима дъска, восък, пирони, лепило, рамка. Има много чертежи на кошерите, така че изберете най-подходящия. На голяма популярност се радват на двухкорпусные кошери, където може да провеждате съдържанието на семейства с две майки или повече. Така можете да попречат гадина се и значително повишаване на семейството.

За отглеждане на пчелите в домашни условия, изберете подходящо за кошери място. Това трябва да е детска площадка с добро осветление между дърветата. Най-добре е, ако населен пункт ще бъде далеч от пчелина. Тук не трябва да се вятър и постоянна влага.

Най-добре е, ако това ще склона от южната страна. Ако на такова място нямате, изграждане на висока ограда или създайте жива ограда с височина 2 метра е Препоръчително да пчелин се намираше далеч от индустриални предприятия и пътеки, където ходят хора.

Къде да се вземат насекомите?

За отглеждане на пчели, вие трябва да закупите пчелопакеты или улов на рой. Разбира се, първият начин изисква парични разходи, а вторият — на малко опит. За начало изготовьте капан за насекоми и стръв. Това може да бъде скута, покрити с прополис. Да го поставят близо до капана.

Пчелният капан — обикновен дървен сандък с рамки

След като цял рояк переселится в своя капан, можете да си вземете от гората и переселить тружениц в кошерите. Можете да видите съответния видео, като правилно развъждане на пчели.

Ако сте решили какво да правите за разплод и съдържание на пчелите от нулата, а след това прочетете книгата на пчеларството. Има дори курсове, които предоставят уроци за наскоро направени пасечников.

Липсата на улов тружениц се състои в това, че те са диви. Чрез закупуване на пчелопакеты, можете да си купите насекоми определен вид, който да ви хареса. Освен това, вие можете да сте сигурни в реализацията на матката, ще знаете точно на нейната възраст.

Начини на отглеждане на пчелите:

  • получаване на резници;
  • деление на пол-лятото.

Как да се грижим за пчелите?

Първият начин е лесен и е подходящ за бързо увеличаване на броя на пчелите. За такова развъждане на пчели няколко кадъра с разновозрастным потомство пренася в друг кошер. Той по цвят трябва да бъде същото, като и на стария кошер. Обикновено процедурата се провежда в слънчев ден в началото на пролетта, когато голяма част от насекоми отлетя на мед реколта. При това матката се прехвърлят в нов кошер. Труженицы се връщат у дома и равномерно се разпределят по две кошери.

Има няколко основни начина за развъждане на пчели

На следващо място, забелязвайки липсата на матката в една от вилите, труженицы започват да се притеснявате и да положат клетки. Сега вие можете да го направите по няколко начина, които съответстват на законите на размножаване и делене на насекоми.

При отглеждане на пчелите за начинаещи могат да бъдат закупени племенна матката и в полето засадят си в кошер. В този случай всички клетки са изрязани. След това ще трябва да махнете капачката или клетка при липса на нови кралица клетки. Ако не искате да придобива племенна плодную матката, на 16 ден в кошера ще се появят нови на матката, но е необходимо време, за да те спарились с трутнями и могат да носят зидария яйца.

Така ще получите матката безплатно, но отделите повече време и рискувате да не се хване за главен подкуп. Най-добре е да придобива племенна пчеломатку, която може да снася огромен брой яйца.

С какво и как да започнем развъждане на пчели?

Опитайте се да се придържате към правилата при отглеждането на пчелите. Много често развъждане на пчели за начинаещи се извършва в двухкорпусных кошерите. Това е много удобно и може да попречи на рояка. За това според развитието на семейството, когато работят 12-16 рамка, в първия корпус се поставя втората. Кошер при това обръща с главата надолу. В празна обвивка трябва да преминават няколко кадъра с разновозрастным потомство, както и на суша и пити с празни рамки.

Често се използва метод на отглеждане на пчелите в шезлонги. Това е вид кошери, които не се нуждаят от постоянна разширения на нови сгради. За да се избегне роене, може да се предвиди специална мембрана, в резултат на която се образуват издънки.

Отглеждане на пчелите в страната

Вила – най-доброто място за отглеждане на пчели. Трябва само няколко пъти за един сезон наведываться на пчелина. Разбира се, желателно е първоначално да проучи всички тънкости на делото и се смесват с опитни пчелари. Отлично, ако в двора ще има много овощни дървета и медоносов. Така насекомите далеч не могат да летят, а ще бъдат включени имате в градината си.

You May Also Like

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *