От забележителен поляна мед и нейните лечебни свойства за човешкия организъм?

Най-популярният сорт естествен екстри е поляна мед. Полезните му свойства и противопоказанията опишем по-подробно, тъй като този ненадминат продукт на пчеларството се откроява сред други повишен лечебно действие върху човешкия организъм.

Описание

Като се има предвид, че прерийните растенията цъфтят букет, едновременно в няколко разновидности, тогава е очевидно, че и на поляна мед ще полифлерным. Комбинацията от растения могат да бъдат най-различни, всичко зависи от вида на конкретната поляна територия, където пчелите събират нектар. В нашите региони, най-често глухарче, риган, мащерка, детелина, детелина, градински чай, здравец, жълт кантарион, цикория, кимион, метличина, мащерка, люцерна, лайка и др.

Ако от известно едно от растенията преобладават в състава, то и ще бъде максимално се появи на свойствата на крайния продукт. Така, медът от мащерка е в състояние облекчаване на болки в долната част на гърба, а от лайка – добре се бори с възпалителни процеси. Ако в състава на меда преобладава глухарче, след което го нанесете с диуретик цели. А това медът от градински чай ценени при лечението на кожни заболявания и дори помага при външни язви и гнойниках.

Външен вид поляна мед може леко да се различават. Ако в състава преобладава глухарче, цвят на мед ще ярко жълто, детелина дава по-светъл нюанс. Но поляна медът може да бъде и тъмно кафяво, наситено-кехлибар.

Отличителната му черта е вкус и аромат. Вкусът му винаги е много сладък. А ето и ароматът – неповторим цветя-билков, че е невъзможно да се преструвате. Кристализация се случва обикновено – постепенно мед, бонбони и се появяват малки кристаллики. Но от това на техните свойства, той не се променя.

Какво се лекува с него?

За да се разбере, отколкото е полезно поляна мед, трябва да се разбере лечебната полза на всеки поляна растения. А в края на краищата, те почти всички се прилага в рецептите от народната медицина за лечение на голям брой най-различни заболявания. Мед И тук не е изключение. Той благоприятен ефект върху повечето системи на човешкия организъм.

  • за нервната система, лекува безсъние, депресия, облекчава стреса и тревожността, успокоява, помага да се справят с переутомлением и умората;
  • за имунната система – повишава защитните функции на организма, убива болестотворни бактерии, действа като антибиотик, без да се нарушава работата на стомаха;
  • за дихателната система – облекчава възпалението, улеснява отделянето на храчки, намаляване на спазми и лекува респираторни заболявания;
  • за УНГ-органи – омекотява лигавицата, премахва болезнени чувства, действа като антисептик;
  • за стомашно-чревния тракт е в състояние да помогне в излечении дори на такива тежки заболявания като гастрит и язва, подобрява обмяната на веществата, премахва излишните токсини, нормализира киселинността;
  • за сърдечно-съдовата система – предпазва и укрепва кръвоносните съдове, нормализира сърдечния мускул, прочиства кръвта от холестерол, подобрява състава на кръвта и лимфната течност, нормализира налягане, повишава хемоглобина и дори лекува анемия;
  • при кожни заболявания – зарастване на рани, помага да се отървете от гнойников и язви, действа като антисептик, премахва възпалението на кожата и лекува някои заболявания дерматологического характер;
  • в козметологията поляна мед е често се прилага като част от маски, потребителите, кремове, шампоани и др. в края на Краищата, той се подмладява тена, изглажда кожата, предотвратява появата на бръчки, възстановява структурата на косъма.

Няколко рецепти

Поляна мед можете просто вземете една супена лъжица три пъти на ден или да го добавите към храна или напитки. Но има и някои народни рецепти, когато го използват като лекарство в комбинация с други лекарствени продукти за лечение на определени заболявания.

  1. Разбъркайте една супена лъжица мед в чаша топла вода, препоръчително е да се направи гаргара. Това средство е добро, помага при заболявания на гърлото, облекчава болката и дори подобрява дъх.
  2. Разтваря лъжица поляна сортове в топло мляко, и прибави към него малко масло, е възможно да се отървете от възпаление на гърлото и за нормализиране на съня. Това е отлично успокояващо средство се използва преди лягане.
  3. При лечение на гастрит трябва да се размножават лъжица пчелен продукт в чаша мляко, а още по – добре- в чаша отвара от шипки. Да го прилага два часа преди прием на хранене, три пъти на ден.
  4. Ако смесете малините и ливадна мед, залейте ги с топла вода, а след това да се пие такъв чай 2 – 3 пъти на ден може бързо да се справят със симптоми на настинка.
  5. Сварете сушени калина в съотношение 1 супена лъжица плодове на литър вода. Прецежда лечебен бульон, малко се оставя да се охлади, и се добавя три супени лъжици мед. Да се пие по половин чаша всеки път по време на хранене, ускорява процесите на възстановяване при вирусни инфекции.

Противопоказания за консумация поляна екстри

За съжаление не всички пациенти могат да се възползват от толкова вкусна и магия продукт, според самата природа.

  • има една категория хора, които с раждането на непоносимост към всички продукти на пчеларството. Медът е силен алерген им е противопоказан, тъй като може буквално да ги убие. Също така и хора с различни видове алергии трябва да се притесняват от това на продукта;
  • децата на възраст до три години не се препоръчва да се дава пчелен продукт. Но ако искате да опитате, то първо трябва да нанесете малко мед върху кожата на детето и да видим за нейната реакция, например, не ще ли зачервяване. Ако всичко е наред, детето трябва да се дава по мъничко на този продукт, за да не предизвика проблеми;
  • и при това заболяване, като диабет, си струва да се консултирате с вашия лекар, тъй като в този случай употребата на мед, е строго зависи от вида и степента на заболяването;
  • хората с проблеми на затлъстяването струва с повишено внимание, за да се консумират този продукт. Всичко зависи от причината на заболяването и реакцията на организма. Ако вашият лекар или диетолог разрешава да се консумира мед, за това трябва да бъде ограничена доза;
  • при заболявания на бъбреците или на черния дроб, а също и задстомашната жлеза не си струва да се лекуват луговым мед.

Видео: поляна мед.

Особености на съхранение и употреба

Важно е да запомните, че медът носи полза, трябва да се съхранява правилно. За това най-добре ще отговарят на тъмно и сухо място, както и прибори трябва да бъдат стъклени или керамични. Също така е важно да не се загрява лечение, тъй като при високи температури той губи своите лечебни свойства.

За да не предизвика неприятни реакции и усложнения трябва да се лекуват с мед, като към целебному лекарство, а не лакомству, което може да се консумира безсмислено. За възрастни дневната доза не трябва да бъде повече от четири супени лъжици.

А за децата тази норма се намалява два пъти. Ако отдавна не яде мед, а след това е добре да се започне с малки порции – не повече от чаена лъжички на ден, тъй като алергия може да се развие и по време на края възраст, дори и ако такова не е имало преди.

You May Also Like

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *