Лечение на стомаха мед

Много хора страдат от заболявания на стомашно-чревния тракт. В такива случаи, лекарите, освен приема на медикаменти, се предписва строга диета. Тя включва в себе си съхраняващи продукти, които оказват благотворно действие върху лигавицата на стомаха. В техният брой е включен и мед, който се използва както в медицината, така и като превантивна мярка.

Колкото полезен е медът за ЧРЕВНИ?

Ползите на меда се дължи на богатия си състав (за който може да прочетете тук). Тя съдържа глюкоза, витамини и множество минерални елементи в оптимално съотношение, което улеснява усвояването на продукта от организма.

Полезен ли е меда за стомаха? Уникално, нали. В доказателство, дайте му свойства. Ако се приемат лечение за дълго време, то:

  • облекчава болковият синдром;
  • спира възпалителните процеси;
  • оказва бактерицидно действие;
  • нормализира храносмилането и стомашната киселинност;
  • втечнява слузта;
  • лекува дисбактериоза;
  • премахва метеоризъм и спазми;
  • подобрява чревната перисталтиката;
  • предпазва от запек;
  • зарастване на увредените тъкани;
  • ускорява възстановяването на лигавицата;
  • премахва от тялото токсините и токсичните вещества;
  • прогонва обезпаразитяване;
  • разтваря каловые камъни;
  • намалява до минимум вредното въздействие на лекарства;
  • повишава нивото на хемоглобина;
  • повишава имунитета;
  • успокоява нервите;
  • нормализира съня;
  • подобрява настроението.

При какви заболявания-ЧРЕВНИ помага?

Медът се използва при лечението на много заболявания на храносмилателната система:

  • на дисбактериоза;
  • киселини в стомаха;
  • гастрит (остър и хроничен);
  • гастродуоденита;
  • колит;
  • энтероколита;
  • гатроэнтелита;
  • ерозия;
  • рани;
  • запек;
  • гельминтоза.

При всякакви нарушения в дейността на стомашно-чревния тракт се препоръчва да се замени захарта с мед. Този продукт не предизвиква ферментация и не нарушава чревната микрофлору, за разлика от други сладкиши.

При гастрит

Рецепти за лечение на гастрит в домашни условия:

  1. Смесва се с мед и сок от алое в равни пропорции, по желание се добавя настърган морков.
  2. Свързват в еднакви количества продукт на пчеларството, листа от каланхое и водка. Настояват месец и половина.
  3. Разбърква пчелен нектар (200 грама), алое вера сок (100 милилитра) и на cahors (200 милилитра). Оставя се да престои 4 часа. Приемайте 20 грама три пъти на ден половин час преди хранене.
  4. Цветя от лайка или невен (5 грама) се запарва с вряща вода (250 милилитра) и настояват четвърт час. В топлината на инфузия, разтворен мед (5 грама).
  5. Семената на лен (5 грама) се изсипва вряща вода (500 милилитра) и се поставя в парна баня за половин час. В топъл бульон, разреден мед (5 грама).
  6. При гастрит с ниска киселинност медът се разтварят в студена вода, а при висока – в топла. Пият напитка 3 пъти на ден преди ядене храна.
  7. Чист продукт, ако го яде 2 часа преди ядене, ще намали киселинността, а ако се консумира 10 минути преди хранене, а след това ще повиши.

Прочетете също така: Смес от сушени кайсии, стафиди, орехи, мед, лимон и сини сливи

Повече за мед при гастрит прочетете тук.

При язва

Рецепти с мед за стомаха и червата помогне да се отървете от рани:

  1. Смесва в равни пропорции мед и нарязани листа от столетника, масло и какао. Загрява от парната баня. По 20 грама смес се добавя към мляко (250 милилитра).
  2. Продуктът се разбърква на каша, получена от листата на алое в съотношение 1:1.
  3. Нежен (5 грама), разреден бульон шипка (250 милилитра).
  4. Пчелен мед (половин килограм), маслиново масло (половин литър) и лимонов сок (получен от два лимона) и внимателно се разбърква.
  5. Мед (20 грама) се свързват с тинктура на прополис (2-3 капки) и се разтваря във вода (250 милилитра).
  6. Трева блатото сушеницы (10 грама) се запарва с вряща вода (200 милилитра) и се накисват за 30 минути. Добавете продукт на пчеларството (20 грама).

При киселини в стомаха

  1. Полезна сладост смесени в равни пропорции със сок от алое. Приемат за 40-50 минути преди всяко хранене.
  2. Може да се разтвори меда в топлото мляко (не горещо) и да пиете от напитката през час преди хранене.

При запек

Слабително действие ще има следните средства:

  1. Медът се смесва със сок от алое в съотношение 2:1.
  2. Кайма сушени сини сливи и кайсии, добавя се пчелен нектар. Това лекарство не е само полезна, но и вкусна.

При гельминтах

Той отдавна се използва за борба с червеи са използвали тиква семочки. Тяхното действие се усилва, ако се добави мед: 20 грама от продукта се смесва с каша от семена. За възрастни хора ще се нуждаят от 300 грама семена, а за деца – 150. Яде по 20 грама на гладно.

Кой мед е най-полезен?

Най-голяма полза за храносмилане ще акациев мед. Той ще ви помогне при болки в стомаха, при патологиях бъбреците и жлъчния мехур, ни избави от безсъние.

Елда мед има в състава си желязо. Той е различен уникален вкус и характерен аромат. Този продукт се използва при заболявания на храносмилателната система и при анемия. Освен това той е в състояние да извежда от организма радионуклидные вещества и възстановяване на повредени тъкани.

Кипрейный мед съдържа в голяма концентрация на минерални елементи, органични киселини и ензими. Той облекчава възпалението, понижава киселинността на стомаха, затормаживает отделителната дейност, изчиства стомаха. Благодарение на обволакивающим свойства на продукта предпазва лигавицата от увреждане.

Кипрейный мед.

Изнасилване мед се характеризира с приторным вкус и гъста консистенция. Той се препоръчва при при ерозия на стомаха и язва, както и като диуретик.

Също благотворен ефект върху храносмилателната система и върху целия организъм ще липа, цветя и кестен продукт.

Прочетете също така: Лечебните свойства и противопоказанията настойка от евкалипт

Особена полза ще донесе мед за червата, ако се консумират с прополис. Прополисът е много силен естествен антибиотик. Той е в състояние да унищожи вредните микроорганизми, включително и на бактерията хеликобактери пилори, провоцирующую образуването на ерозии на стомаха и развитие на язви.

Как се прилага?

Мед за лечение на стомаха и червата е по-добре да се консумират на гладно (прочетете повече). Може да се използва в чист вид или се разтваря във вода, което ще улесни проникването на хранителни вещества в кръвта, а след това и във всички клетки на организма. Медът може да се добавя в напитки и зърнени храни. Той ще се превърне в достоен заместител на захарта, тъй като се усвоява от организма много по-добре.

Използват лекарствени средства, приготвени на базата на мед? по 20 грама 2-3 пъти на ден 30-40 минути преди хранене. Продължителността на лечение – пол месеца, след което се правят 10-дневна почивка.

Особено полезен е столетник с мед за стомаха:

  1. Листата от алое вера (100 грама) се налива вода (50 грама) и се оставя за 5 дни. След това се изстисква сок и се смесва с пчелен продукт (100 грама). Приемат един час преди консумация на храна, яде с масло.
  2. Алое вера Сок (изцеден от 500 грама листа) се смесва с мед (половин килограм) и кагором (половин литър). Оставя в мрака на седмицата. Пият по 40-50 милилитра преди ядене.
  3. Препоръчва се да се пие лекарство отвара от шипки.
  4. Листата от алое вера (500 гр) на едро нарязани, се налива с алкохол (100 милилитра) и мед (500 грама), настояват от 14 дни. Инфузия прецедете и изцедете сок от листата. Пият по 20 милилитра 40 минути преди хранене.

Възможна вреда за ЧРЕВНИ

Освен ползи, медът може да донесе и вреда. Така че преди да се лекува стомаха си с него, трябва да се консултирате с вашия лекар.

Също така трябва да знаете, че лечение не се нагрява над 60 градуса, тъй като при висока температура полезни вещества се превърна в канцерогени, които допринасят за образуването на злокачестенных тумори.

Има и противопоказания за лекуване на стомаха мед:

  • индивидуална непоносимост към пчелните продукти;
  • захарен диабет;
  • честа диария.

Средства, в чийто състав са включени алкохолни напитки, да не се използва при тежки форми на заболявания на храносмилателната система, нервни разстройства, чернодробна и бъбречна недостатъчност, бременност.

Лекарства с мед и алое е противопоказан при свръхчувствителност към съставки, артериална хипертония, вътрешно кървене, полипи, доброкачествени и злокачествени тумори.

Но дори и при липса на противопоказания не си струва да злоупотребявате полезна сладост. На ден яде достатъчно на 150-200 грама (една супена лъжица се поставя 20-25 грама).

You May Also Like

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *