Какво е пило при пчелите и какви са патология в процеса на развитие?

Пчелите не се раждат полезни насекоми, първоначално те са подобни на червячку. Яйца, ларви, какавиди на тези трудолюбиви насекоми се нарича потомство. Помислете пило при пчелите: трутневый, мешотчатый, горбатый и други.

Пчелния матката се отлагат яйца са два вида:

  • оплодени – от тях люк пчелите работнички, на матката;
  • неоплодени – от този сорт яйца се излюпват търтеите.

В продължение на дни матката е в състояние да отложи 1500 яйца, теглото е равно на шийката на матката. Тя снася яйцата си през деня, докато тя бавно се движи по сотам. Преди да се отложи яйце вътре в клетката, матката просовывает вътре в нея главата си, проверява, свободна ли е тя. След това, като въведете във вътрешността на клетката корема, снася яйце.

Процесът на потомство

В определени моменти се вижда като пчелна пита запечатываются. Този процес може да се осъществи по определена причина, а именно появата на печатарската потомство. В това време ларва (гъсеница) окутывается на тънки паяжини, превръщайки се по този начин, в какавида, от която постепенно се формира от пчела, безпилотен самолет.

При ларвите се развиват очи, крака, крила. Първоначално тя има белезникав цвят, който с течение на времето значително потъмняват (светло кафяво, тъмно кафяво). Потъмняване на клетката се посочва в скорошното появата на светлината на насекомото.

Насекомо, има свои специфични срокове, през които те остават запечатани:

  1. Матката е около 9 дни.
  2. Пчелите работнички – около 12 дни.
  3. Търтеите – около 14 дни (понякога е забавяне до 2 дни).

Целия период, докато зародишите са вътре в клетки, се нарича печатни потомство.

Обикновено опитните пчелари са запознати с всички нюанси на развитие на насекоми, болести, които могат да ги удари. Съответно, те могат да открият на всяка болест в ранните срокове. Също така много е важно да следите пчелен потомство. Ако са нарушени срокове за люпене, това вече е лош знак.

Късна потомство

През пролетта пчелите започва активен живот, която се проявява в появата на потомство. Пчеларите смятат, че началото на потомство показва не благополучность на пчелните семейства. Пчелите се стремят да възпроизведат потомство, чувство недолгую живот. Най-често началото на потомство свидетелства за наличието на някаква болест (причинява nosema). Той все още не спасява семейството си, въпреки че може да остане жив, след смъртта на болните от болестта на пчелите.

След успешен зимен сън при пчелите се появява късно потомство. В края на зимуващите пчели, изложени на пчелина. Много е важно да се гарантира насекоми в това време в топла вода. Идеален вариант се счита за автопоилка с регулируемо нагряване на вода. Важно е, че водата не е солена, защото в противен случай ще отслаби организма на пчелите, може да провокира развитието на nosema.

Първите медоносы се появяват някъде в началото на април. Съответно първите си ларвите на пчелите выкармливают чрез запаси, натрупани в своето тяло. При това мед им е необходима за отопление на ларвите. За всички потомство упойка, пчелите трябва да бъдат здрави.

Характеристики на развитие

Процесът на размножаване започва с снася яйца кралица. Тя може да снася оплодени яйца (от тях с течение на времето ще се появи работни пчели, нови матката). Ако неоплодени яйца, от тях се появи трутневый потомство.

Храни се с ларви специална храна, при това се отбелязва бърз растеж. Буквално след няколко дни тя достига до нормален размер. Тези ларви заемат много клетки. Първоначално ларвите се хранят с молочком поради високата си калоричност. На третия ден от живота на ларвите преминават към употребата на груб вид храна (мед и прашец).

След пълното развитие на ларвите става запечатване на клетки капак, който се състои от восък, цветен примеси. Запечатани с пчели, пило оплетается трайни спечелването пашкул, бамя, чиято кафяв.

След освобождението от каловых масите, ларва се превръща в неподвижную какавида. От тази какавида се появява нова пчела, която gnaws клетка, се избира навън. За срок на възрастни пчели от нейните клетки засягат различни показатели (храна, температура).

Различни видове

Потомство на пчелина е от два вида:

  • мъж – това на безпилотни самолети;
  • жена – това е работа на пчелите, кралицата.

За да се изведат на матката пчеларите обикновено се използва еднодневен пило (яйца). Понякога капак на клетка са разноцветни. Тревожи не си струва, този цвят все още не е показателно за някакво заболяване. Вътре сот може да бъде мед. И това е присъщо в една и съща степен на мъжки, женски сотам. Капачки на клетки може да има следните варианти за цвят на козината:

  1. Жълти.
  2. Синкаво-бели.
  3. Бели.

Понякога се празнува на опън на клетки от теглото на миналата година мед. Вътре в тези клетки от матката обикновено снася само трутневые яйца. Така че трутневый пило се характеризира с наличието на капачката е изпъкнала в софия.

Медицинска стойност

Пчелари знаят, че трутневый потомство ще им предостави само търтеи. Именно в него открили огромно количество биологични вещества:

  • минерали;
  • деценовая киселина;
  • ненаситени киселини.

Някои пчелари са ангажирани в отглеждането на безпилотни самолети ларви специално, те сами се подготвят клетки. При преминаване на ларви в какавида трутневый потомство може да се използва и като лечебно средство.

Това се дължи на факта, че в този период ларви съдържат много биологични вещества, тъкани този потомство лесно се рециклират. За да е лечебно средство, не оказва влияние на фактори на околната среда, консерви, стабилизират.

Трутневый потомство колбаса, също може да се добавят мед. В замразено състояние този продукт (гомогенат ларви) може да продължи около три месеца. Ако този продукт поглъщат, той ще се превърне в прах, бял, кремав цвят. Неговите близки лактозно-глюкозная. Вкусът на това лекарство е приятно.

От лечебни действия отделят:

  1. Иммуномодулирующее.
  2. Анти-оксидант.
  3. Антитуморна.

Трутневые ларвите допринася за подобряване на физическата форма, перфектно изграждане на мисловния процес. Препоръчва се да го използват в такива специални периоди. като:

  • по време на бременност;
  • юношеството;
  • преходната възраст;
  • климакс.

При мъжете трутневый потомство предотвратява появата на импотентност, жените се препоръчва да се консумират този продукт, за да се върнете към нормален сексуален живот.

В областта на медицината, тя се използва, поради наличието в него хормони (прогестерон, тестостерон, естрадиол). Трутневый потомство помага за:

  1. Възстановяване на обменните процеси.
  2. При лечение на съдове, на сърцето.
  3. Лекува болести на яйчниците.
  4. При възстановяване на функционалността на простатната жлеза.
  5. Нормализиране на кръвното налягане.
  6. Подмладяване на тялото.
  7. За намаляване на нивото на холестерола в кръвта.
  8. Подобряване на работоспособността.
  9. По-лесно понасят хормонални смущения.

Видео: пчеларство – пило в перезимовавшей семейство.

Различни патология

Пило пчелите могат да бъдат засегнати от различни болести, които ще разгледаме по-долу.

Горбатый пило – това поражение се срещат в пчелините много често. Сред пчеларите той също така е известно под името „трутовочность“. Особеност на болестта е в това, че матката се определя единствено от неоплодени яйца (т.е. от тях ще вылупляться само търтеи). Такава матката се нарича трутовкой.

Това може да се дължи на болест на матката. При това пчелите сами започват да снасят яйца, от които също се излюпват търтеи, защото те са неоплодени.

Пчелите работнички се консумира храна, която е предназначена е личинкам, матката, както и открит рак се определя от потомство. След консумацията на такива храни при тях смяната на работата на яйчниците. Яйчниците се увеличава в размер, започва продуцирование яйца. Пчелите работнички стават трутовками. От външния им вид те са подобни на матката, но продуцируют само търтеи.

Чакащи от тях яйца се обадили горбатый потомство, поради причината, че клетките на пчелите трябва запечатывать изпъкнали капаци. Клетки, в които трутовки се поставя яйцата си, не са предназначени за безпилотни летателни апарати, те за тях са прекалено малки.

С течение на времето търтеи в семейството става много много, нарежда работни пчели не се попълват. Състав на кърмата, не се актуализира, поради причината, че няма работни пчели. Ако навреме не се намеси, като семейство са пред гибел.

Какво да правя в такъв случай? Методи за борба с тази болест има. За начало пасечникам да се премахне излишната храна. Също така помага за преместване на пчелното семейство, на по-хладно място. Понякога пчеларите изтеглят всички клетки, което провокира по този начин, преминаването на пчелите в други семейства. Също така може да предостави такава семейството на нови клетки (цяла клетка, съдържаща здраво потомство).

За да се избегне подобна ситуация, пчеларят трябва периодично да се проверява наличието на жените, тяхната работа. Болните, слабите жени трябва навреме сменять здрави. За това на пчелина трябва да бъде запас от здрави жени.

Много е важно да внимавате, за да потомство е добър. В обратния случай е възможна гибел на цялото семейство.

Calc потомство – заболяването засяга пчелите през пролетта. При аскосферозе се случва поражението на яйца, ларви. Това заболяване може да доведе до гибелта на цялото семейство. Провокатор на болестта – apis (гъбички). Той прониква във вътрешността на устната кухина ларви.

За наличието На болестта показва голям брой какавиди, които се изхвърлят от кошера. Лечението в този случай може би е на химическо.

Решетеста потомство – и в добро семейство има случаи, когато пчелите сами да могат да бъдат изхвърлени ларви. Такива ситуации са отбелязани при несъответствие на клетката пода мързелив в нея ларви. Клетката обикновено не се докосват, докато вътре в нея се намира яйце. Когато това става за контролиране на ларви, го изхвърлят.

В специализираната литература се посочва броят на допустимите пропуски. При допустимите разходи не е необходимо прилагането на някакви мерки. Количеството на пилото пчелите понякога оправдано.

Мешотчатый пило – при такова заболяване, като мешотчатый потомство, възможно е смъртта на ларвите. Мешотчатый потомство може да се наблюдава в кошера по време на студения сезон. На външен вид тя е гнильце, но с него няма гниене клетки. Пита само стават чували. Лекува мешотчатый потомство лесно. За тази цел е необходимо:

  • засилване на новото потомство старата семейството;
  • да се хранят пчелите сироп;
  • трансплантация от кошера болната царица.

Каменно пило – той е следствие от аспергилоза. Смъртта на ларви, пчелите, предизвикани от гъбички (жълто, черно), който възниква при прекалено висока влажност вътре в кошера. Болестта често се проявява в студения период на годината. Какво може да се направи при този грибке? Пчелите трябва да се подготвят топла зима.

За да пчелно семейство е здрава, за нея трябва да се следи непрекъснато, за зимата си осигури идеални условия за зимен сън, от който ще зависи от пролетта на потомство, появата на работните пчели и съответно обеми, добит мед.

You May Also Like

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *