Какви полезни свойства притежава мед от върбовка и какви противопоказания?

Без изключение, всички продукти на пчеларството се прилагат в народната медицина. Кипрейный мед е уникален по своя състав и е особено ценен, които имат много полезни свойства, но има и противопоказания.

Основната му съставка – цветен прашец, иван-чая. Какво е това? Това е растение с ярко-розови цветя с височина до шест метра, разпространено предимно в Алтае, Урал, в Сибир. В процеса на рафиниране на един килограм цветен прашец пчелите издават до 700 килограма от крайния продукт.

Основни характеристики

Този мед е бял на цвят. Ето го правят уникални вещества, влизащи в състава на:

  • витамини от групата B;
  • витамин С;
  • флавоноиди;
  • ензими;
  • глюкоза и фруктоза;
  • аминокиселини;
  • минерали.

Цвят на продукта необичаен, при това веднага след изпомпване той е светло-зелен или жълтеникав, а няколко месеца по – наситено бяло. Купувачите, които не са запознати с кипрейским мед, се отнасят към него с икономиката и купуват много рядко.

Кипрейный мед е сладък цветен аромат и специфичен вкус с лека горчивина. По силата на това, че продуктът е богат на съдържание на глюкоза и фруктоза, той бързо кристализира, се образуват бучки и кичури, а светло зелено тягучая маса се превръща в ярко бяло. Това се дължи на високото ниво на калории в 100 грама мед се съдържат повече от 300 калории.

Полезни свойства

Кипрейный мед, полезни свойства, които е трудно да се надценяват, намерил богато приложение в народната медицина. И тук е важно да се помни от ключово правило – този пчеларството продукт е полезен само в умерени количества. Употребата му ще ви помогне:

  • за укрепване на защитните функции на организма, запълване на пропуск в имунната система, да се противопоставят на различни болести, сред които онкологические;
  • блокира дори най-малките възпаление;
  • да се справят с всякакви видове болестотворни микроорганизми;
  • възстановяване на лигавицата на стомаха, да се отървете от язви на стомашно-чревния тракт, диария и запек;
  • лекува настинка в най-кратки срокове;
  • за укрепване на нервната и сърдечно-съдовата система, да се отървете от безсъние, предотвратяване на нервни сривове;
  • победи на различни кожни заболявания, угревую обрив и увреждане;
  • подобряване на състава на кръвта, активизировав процеса на кръвообразуване и повишаване на нивото на хемоглобина;
  • облекчаване на болезнените симптоми при заболявания на пикочните пътища;
  • увеличаване на еластичността на кожата по време на хавлиени процедури.

Този впечатляващ списък се дължи на факта, че използването на мед се допуска външно. В козметиката той е съставка в подмладяващите кремове и ексфолианти.

Противопоказания

Кипрейный мед също полезни свойства има и противопоказания:

  1. Всички видове алергии – дори дозирани прием състояние да стимулира или да развият реакция се дължи на съдържанието на глюкоза. Това не се препоръчва приема на хората, които поне веднъж е записано алергия.
  2. Астматични заболявания – ензими, включени в състава на продукта, могат да провокират астматичен пристъп на задушаване.
  3. Хипертонична болест на сърцето.
  4. Захарен диабет, което се дължи на високо съдържание на глюкоза.
  5. Наднормено тегло поради висока калоричност продукт.

Уникалният състав на продукта не е противопоказание за бременните дами и тези, които все още кърми. Също така липсват възрастови ограничения, с изключение на три години.

Как да изберем истински нектар?

Чрез закупуване на кипрейный мед, купувачи се чудят как да се направи разграничение фалшива и не се хванал на трикове, измами. Да това е доста лесно, но е необходимо да се обърне внимание на няколко нюанса.

След изпомпване на мед бързо бонбони. Той има ярко бял цвят и гъстотата на течна сметана. На вкус е продукт на пчеларството трябва да бъде еднородно, без отчетливи кристали, с горчив послевкус. В противен случай е доказателство, че в прикорме пчелите се използва захар.

Съвместимост кипрейного мед хомогенна. Ако го загреба с лъжица, а след това той трябва да се отцеди непрекъсната струя, което е невидимо у изкуствен аналог.

Ако избраният продукт не притежава тези характеристики, а след това придобие му не се препоръчва.

Видео: полезни свойства и противопоказанията кипрейного мед.

Начини на прием

Прилагането на мед включва спазването на следните правила:

  1. Строго дозиране, тъй като иван-чай е мощен лечебно средство.
  2. Използването на мед с билки ще я засили лечебен ефект. Например, за лечение на заболявания на стомаха продукт съчетават с сушеницей, ангина – с градински чай и подорожником, кожни заболявания – с яйца.
  3. Категорично е забранено да изложи мед изложени на високи температури, топлина и растапливанию. Тези процеси незабавно да унищожи всички полезни вещества, които се съдържат в продукта.

Рецепти

Има редица популярни рецепти на базата на кипрейного мед:

  • при панкреатите необходимо за приготвяне на инфузията от три супени лъжици мед и двеста грама вряла вода. Пиенето преди ядене, ще подобри неговото усвояване;
  • язвена болест на стомаха се лекува редовен прием на настойка от два литра вода и супена лъжица мед от върбовка;
  • кожни заболявания ще спечели „еликсир“ от двойка чаши вода и триста грама пчеловодческого на продукта;
  • при болезнените симптоми на простатит ще ви помогне отвара от няколко супени лъжици иван-чай, 50 грама мед и две чаши вряща вода;
  • да се справят с болезнена менструация и прояви на климакса помогне на екстракт от половин литър водка, цветове иван-чай и мед. Само на 25 капки от това вещество ще помогнат за подобряване на състоянието след няколко дни.

В народната медицина се използва широко кипрейный мед с пчелно млечице молочком. Това вещество е бял на цвят и гъста консистенция, тя служи като своеобразна храна за ларвите на пчелите. Мляко на матката може да добавите продукт само след като той започне да кристализира.

Полученият състав притежава уникални лечебни свойства, но въпреки това прилагането му е възможно само след консултация с лекар. Това обстоятелство се дължи на факта, че пчелното млечице е най-мощният биологичен стимулатор.

You May Also Like

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *