Как да се готви и правилно прилагане на прополис в зехтин?

Масло, прополис представлява естествена лечебна лечебно средство, подаренное ни от майката-природа, за използване за медицински цели. Прополис в зехтин – прилагането му и как да се готвя – вие ще намерите в тази статия.

Второто име на прополис – пчелен клей. Това е лепкав вискозен вещество тъмно-кафяв цвят на жгуче-горчиво на вкус апаратура, която допълва медицинските пчелите за замазывания прорези в летке и дезинфекция на клетки на клетките. По своята същност, прополис – естествен антибиотик и антисептик, предотвратява гниене и развитие на възпалителни процеси!

Подготовка на съставките

За приготвяне на прополисного масла са ни необходими:

  1. Прополисът е обелен от 20 грама.
  2. Маслиново масло, за предпочитане на първо студено пресовано 180 грама.

Важен нюанс в правилната готвене прополисной тинктура е подготовката на главния продукт – прополис. Задължително смятат за срока на съхранение на пчелен лепило, структурата на продукта зависи от неговата продължителност.

Свежият прополис първоначално е доста мека лепкава консистенция, но по-късно силно густеет. При дългосрочно съхранение на маса постепенно се втвърдява и се превръща в твърда бучка.

За да това твърди топката далеч в масло колкото се може повече полезни вещества, ние трябва да го превърне в крехка малки трохи. Прополис при охлаждане под 15 градуса, има свойството много добре се рушат.

Ние това и използваме. Поставяме парче пчелен продукт във фризера за 30 минути, за замразяване. След това се смила в хаван или с точилка, до получаване на максимално малки фракции.

На следващия етап – филтрация. Получена бележчица се изсипва на един час в студена вода. Престои при стайна температура. Се появиха на повърхността частици не ни трябват, трябва да ги внимателно свали или да се слеят.

За получаване на качествен прополис в зехтин, ние ще използваме осевшую фракция. Высыпайте propolisnuyu трохи в цедка, за да избяга вода. Ето сега ние имаме пречистен пчелен продукт и смело пристъпваме към по-нататъшно готвене.

Начин на приготвяне

Загрейте зехтин, за предпочитане в тиган емайл до 60-70 градуса и добавете в него propolisnuyu трохи. Разбърква се добре и поддържане на постоянна температура да се готви в продължение на 1-10 часа.

В продължение на томления лечебни микроелементи от трохи постепенно се превръщат в течност, която придобива приятен пикантен вкус-балсамов аромат. Колкото по-дълго се подготви тинктура, толкова насыщенней се получава. Така че цялата проследяване на нейната ефективност е в пряка зависимост от времето на експозиция при висока температура.

Въпреки че процесът на приготвяне може да се намали значително, защото отличителна черта на прополис е устойчивостта му при варене, дори и след часа на обработка на продукта се запазват всички лечебни свойства. В ускорен вариант на приготвяне, можете също така да получите ефективно лечебно средство, но по-малко концентрирани.

Така че, когато завърши процесът на приготвяне на отвари, реши само ви. Завършва процедура, като се охлади при стайна температура, готов инструмент не се тревожим и да даваме оставя да престои няколко часа. Охладено propolisnoe масло чисти от излишни примеси трохи, за това ние използваме филтър от трислойна марля, през която се филтрира хоросан. Готовото масло, прополис съхранява на тъмно място не по-дълъг от една година.

Състав прополисного масло

В прополис отхвърля повече от 200 биологично активни съединения и почти целия набор от известните на науката микроелементи, минерали и аминокиселини влизат в състава му. Тя е тази, правилно сочетающаяся природата, брой съединения и осигурява изпълнението на съвместна ефективна защитна функция на прополис.

Особено необходими за човека са: калций, магнезий, калий, натрий, желязо, цинк и флуорид. Основната група на витамин влизащи в състава на пчелен продукт, като се намери В (В1, В2, В6), и в по-малка пропорция А, С, е и автобуси

Незаменими аминокиселини и флавоноиди имат огромно терапевтично значение: аланин, аргинин, аспарагиновая киселина, глутаминова киселина и много други. Прополисът е богат на съдържание на естествени ензими.

Полезни лечебни свойства

Благодарение на балансирания състав на прополис оказва чудо на живот на лекарствата ефект върху здравето и организма като цяло:

  • Антимикробни свойства помагат при лечението на рани и екземи.
  • Антиоксидантни действия спират верижна реакция окислителни процеси в организма. Затормаживает стареене на клетките на епидермиса.
  • Противовъзпалителни свойства на тинктура от прополис се отстранява възпалителни процеси, като във вътрешността на тялото (гастрит), така и по повърхността на лигавицата (ангина, синузит).
  • Имунномодулиращи свойства на този продукт се използва за профилактика, поддържане и подобряване на защитните функции на организма.
  • Кардиозащитный и анти-стрес умреш ефект.

Прилагането и противопоказания

Единственият възможен е противопоказание за употреба на въпросното вещество, това е проява на алергична реакция към продукти за пчеларството. Тъй като propolisnoe масло е продукт, приготвен на базата на растителни мазнини, лекарството не се препоръчва да се вземат на хората с болен черен дроб.

Преди прилагането на средства е препоръчително да се провери тялото на алергична реакция. За да направите това, вземете няколко капки прополисного масло и се настъргва им китката или лакътя се огъват, ако в рамките на 10 минути имате няма да се появи инженеринг студентски оказа случайна реакции (зачервяване, сърбеж) означава, алергии нямате.

Видео: как да propolisnoe масло и прополисный мед?

Някои често срещани примери за прилагането на прополисного масла:

  1. Група заболявания на горните дихателни пътища: ангина, пневмония, ангина, бронхит, фарингит, ОРИ и грип. В тези случаи масло приема по ½ чаена лъжичка, разтворена в топло мляко. В продължение на половин час преди ядене, три-четири пъти на ден, като последният прием е желателно да се вземат преди лягане. Се приема до пълно излекуване.
  2. Възпаление на средното ухо и загуба на слух. На Ринит и синузит. Гнойный синузит и аденоиди: в тези случаи затоплена propolisnoe масло, закопават се по една капка в носа или ухото ход, предварително прочищенный. Капки 3-4 пъти на ден, курсът на лечение продължи до пълното възстановяване.
  3. Увреждане на вътрешните органи (гастрит, улцерозен възпаление на стомаха и язва на дванадесетопръстника, ерозия, повишена киселинност). Лекарство се приема през устата, ¼ чаена лъжичка на половин чаша топла вода, три пъти на ден 15-20 минути преди ядене. Курс за пълно възстановяване трае 30 дни.
  4. По описаната по-горе схема отвара от прополис употреба вътре за получаване на общеукрепляющего и тоник ефект. Укрепване на имунната система по време на сезонни епидемии настинки. В този случай, за получаване на трайно положителен ефект, лекарството е препоръчително да се приемат в продължение на два месеца с две седмици почивка.
  5. Propolisnoe масло се използват за козметични цели. В процедурите се използва като подхранваща маска, тонизиращо и противовъзпалително средство. Използва се като антисептик при акне и пъпки, се препоръчва редовно да се почистват с тинктура от увредената повърхност на кожата. Средство облекчава възпалителния процес и бързо регенерира тъкани.

Това чудо средство има една много широка област на приложение в народната медицина. Важното е уникалното удобство прополисного масло се дължи на факта, че продуктът не представлява потенциална заплаха за организма, няма противопоказания и е лишен от всякакви странични действия.

You May Also Like

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *