Как да приемате пчелен подмор правилно

Повечето от нас са наясно какви магически лечебни свойства притежават продуктите на пчеларството. Но, най-вероятно малцина знаят, че дори и мъртви пчели (подмор) притежават мощни лечебни свойства! Пчелен подмор – телец мъртви пчели, закончивших живота си по естествен начин, понякога то се нарича още осыпью пчелок.

Как да приемате пчелен подмор?

Доскоро лечение на това средство се е смятало шарлатанство, баба средство, а положителен резултат лечение подмором – само плацебо ефект. Но преди няколко години учените са доказали ефективността на въпросното вещество, и, макар тя и да не е официален медицински лекарство, за него лов на много хора.

В тази статия ще ви разкажем за това, как да се приемат пчелен подмор, за неговите уникални полезни свойства, за това, как да се готви, и много други.

Къде могат да се закупят пчелен подмор

Ако сте се събрали да изпитаме върху себе си чудодейни свойства podmore, можете да:

  1. Да се съберат пчелите на пчелина. Разбира се, ако имате на своя пчелин, вие ще бъдете сигурни, че пчелки не кормились и не се обработват от неизвестен, и това е най-добрият вариант. Също така можете да отидете на познат пчелар и да съберат пчелите в близост до кошера. Моля, обърнете внимание, пчелите трябва да бъде красива, без мухъл и затхлого миризма, както мирише трябва леко сладковато.
  2. Закупуване на подмор в специализиран магазин за продукти на пчеларството. Избора на продукт, вижте, че пчелите са непокътнати и по миризмата приличаше на печени слънчогледови семки. Миризмата трябва да е приятно, това е задължително условие.

Ако ще се събират пчелен подмор себе си, трябва да се пресее го от боклук преди готвене. Имайте предвид фактът, че през зимата телца на пчели притежават по-малко полезни свойства, отколкото през лятото, пролетта или през есента. По-добре да не се приемат през устата зимни пчелок, така че те съдържат в себе си пчелите изпражнения. Такива пчелки намират приложение в състава на кремове или мехлеми.

Начин на приготвяне пчелен podmore зависи от времето на годината. През лятото, в най-силна треска, можете да поставите пчелок на балкона и се сушат в продължение на два-три дни. През останалото време на годината телца на пчели се сушат във фурна при температура 40-50 градуса.

Ползи и вреди на пчелен podmore

Както и всички продукти на пчеларството, телца на пчели притежават уникални лечебни свойства, тъй като в състава им е включен набор от полезни киселини и други елементи.

Пчелен подмор има огромно количество полезни лечебни свойства

Полезни свойства и елементи в състава на:

  • Основното полезно свойство – повишаване на имунитета. На всички е известно, че при силен имунитет човешкото тяло е в състояние да се справят с всяко заболяване.
  • Входящи в състава на хитозан е в състояние бързо и ефективно да се отървете от дълбоки рани и порязвания, лицевите и дори стари бръчки. И хитозан може да се използва като аналгетик и кровоостанавливающего средства.
  • Меланинът, също са включени в състава на podmore, способен да защити кожата от ултравиолетовите лъчи. Често се използват в състава на кремове, тъй като има антибактериални и регенерирующими свойства.
  • В комплекса тези вещества са способни да възпрепятстват развитието на атеросклероза, захарен диабет, интоксикация на организма, а също така помага за намаляване на холестерола.
  • Хранителни влакна, които в достатъчно количество влизат в състава на тялото на пчелите, освобождава организма от токсини и са отлични сорбентами.
  • Пчелен мазнини при контакт с човешкото тяло може да се увеличи устойчивостта на организма към различни бактерии, и дори да унищожи раковите клетки!
  • Хепарин улеснява разжижению кръв.
  • Пчелен подмор в състояние да се бори с много заболявания, като мастит, гърдите, разширени вени, късогледство, мускулни и ставни болки, giardia и стрептококи, хипертония, простатит, аденом на простатата, и дори за импотентност!
  • Защита на черния дроб.

А има ли вреда?

Не си струва да се съмнява в ефикасността на лекарството. Въпреки това, като всеки медицински препарат, той може да доведе до негативна реакция у някои хора.

Известно е, че около 2% от хората са алергични към продукти на пчеларството. В такъв случай се вземат пчелен подмор в която и да било вид не си струва. Също така не трябва да вземат лекарства с веществото на хора, страдащи сердечнососудистыми заболявания, претърпели инсулт или инфаркт, при анемия, нарушени функции на черния дроб или бъбреците.

Как правилно да приемате пчелен подмор?

Можете да закупите подмор в състава на мехлеми, тинктури, а може и като самостоятелно лечение.

Това вещество може да се приема по различни начини

За да направите сами тинктура, ще се нуждаят от 100 грама podmore и половин литър водка. Смесете съставките (пчели смелете в кафемелачка) и се оставя да престои в продължение на три седмици, може и по-дълго. След това се филтрира през няколко слоя от тензух 2 или 3 пъти. Тинктура е готова!

Трябва да се има предвид, че се готви тинктура трябва да е задължително в стъклен контейнер, за предпочитане тъмни. Именно стъклен съд ще запази колкото се може повече полезни свойства на веществото.

Прилагането на тази тинктура се основава на принцип 1 капка на 1 година от живота. Това е двадцатипятилетнему човек трябва двадесет и пет капки тинктура. Може да се приема в чист вид, но поради не съвсем приятен вкус, по-добре се смесва с малко количество вода. Вземете тинктура трябва да 1 път на ден преди хранене.

Много от тях се интересуват въпрос е колко време един ред може да се приема пчелен подмор. Смята се, че е най-добре да вземат от тази тинктура курс в продължение на месец 1-2 пъти в годината. Тази тинктура разполага с множество лечебни свойства, но също така е идеален и за здрави хора, за подобряване на имунитета. Това се отнася особено за есенно-зимния период.

Ако вие не желаете да приемете тинктура на алкохол, можете да се готви на водата. За да направите това, 2 супени лъжици podmore се вари в 0,5 л вода, след което варете на слаб огън за 40-60 минути. Този бульон може да се съхранява в хладилника не повече от 3 дни. Приемайте по 50 мл 1 път на ден.

Лечение на пчелната подмором: рецепти

  1. При пациенти с диабет, трябва да се вземат по 15 капки 5% тинктура след хранене по 1 път на ден. Курс – 1 месец се повтаря не по-често от 2 пъти в годината.
  2. За подобряване на жизнения тонус, повишаване на жизненост и активност за 2 супени лъжици. л. podmore в 1 чаша водка в продължение на две седмици и се приема по 20 капки един път на ден в продължение на един месец. В резултат на това вие ще почувствате прилив на сили и енергия, подобряване на общото физическо състояние.
  3. При мастит, мастопатия и разширени вени, трябва да се изсипва вряща вода 150 г podmore и се оставя да престои в продължение на половин час. След това се пригответе отвара изстискайте, за да накваси в нея кърпа и се прилага за възпалено място.
  4. При различни видове болки, например, на кръста или ставите трябва да приготвите такъв разтвор: от 20 грама podmore залейте с чаша горещ зехтин. Топло средство, когато е необходимо да се втрие в кожата.
  5. За прочистване на черния дроб трябва да се вземат по 20 капки от тинктура 3 пъти на ден в продължение на 1 месец.
  6. При късогледство 1 супена лъжица podmore се запържва в масло 20 минути. Охлажда се и се смила в кафемелачка. Вземете по една чаена лъжичка преди ядене в продължение на един месец.

Прилагането на препарата по време на диета

Да научат, че пчелок може да се използва за отслабване, много дами се чудят дали трябва да ги има в чист вид. Известно е, че пчелен подмор има прекрасен ефект в намаляването на теглото. За това са необходими 2 супени лъжици вещества се вари в литър вряща вода в продължение на час и вземете този бульон, една супена лъжица преди ядене. Какво е лекарството бързо се насища и премахва чувството на глад.

Така че ако още не сте опитали върху себе си този продукт на пчеларството, ако страдате слаб имунитет или периодично чума, ставни болки, високо кръвно налягане или други заболявания средства с пчелен подмором непременно ще облекчи вашето състояние!

You May Also Like

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *