Избор пчеловодной тел и начини за нейното напрежение на рамката

Преди началото на сезона мед реколта актуален става проблемът за обучение пчеларство аксесоари. За всеки пасечника от година на година възниква въпросът, каква нужда от пчеловодная тел и като я затегна в рамка? Въпреки индивидуални характеристики пчеловодческого стопанство и възможности пасечника, има стандартни конвенционални пожелания за въоръжаване на кошерите.

Размерите и конструктивните характеристики на самите рамки могат да бъдат абсолютно различни. Техните размери са подбрани в съответствие с параметрите на корпуса на кошера. Като най-консервативен сектор на селското стопанство, пчеларство по много въпроси е насочена към доказани стандарти:

  • най-горния сноп рамка на Гост трябва да бъде с ширина 24 мм +-1 mm;
  • просвет между стената на доказателство и страничната лента трябва да бъде 7 мм;
  • разстояние между горните брусьями не може да направи по-малко от 12 мм.

Освен това, изискванията на Гост заложен в горния сноп с дебелина 22 мм, но съвременните пчелари често игнорират този елемент. Практикува използването на горните части рамка с дебелина само 10 мм за намаляване на бессотового пространство между сградите. Това нововъведение се смята за полезно за пчелите. Размери на долната скоба – 13 мм×10 mm.

Остарели изисквания към страничните планкам подразумевали дебелина 8 мм, днес ги произвеждат не по-малко от 10 mm. Това се дължи на факта, че от силния натягивания тел в рамката на корпуса може да се изкриви, а самата метална жица дори се реже дървен материал. Стандартна ширина – 25 мм.

От време на време в домакинства среща рамка от тел с уширением на страничните ленти, но тя се смята за непрактичной, защото му е трудно да се инсталира и да извличате.

Изборът на тел за рамки

Почти всеки спецмагазине се продава на тел пчеловодная три вида в бобини: тегло 0.25 кг, 0.5 кг и 1 кг Диаметър на всички възможности, еднакъв – 0.5 mm, те се различават само по дължина. Произведен е от мека бяла стоманена тел с общо предназначение и се прилага за определяне на рамките на сот и питите.

След придобиването на спирала и преди да инсталирате я в рамка, трябва внимателно да изтриете цялата консервационную грес, депозирани на повърхността за защита от преждевременна корозия.

При производството на рамки със собствените си ръце страничните лайсни пробиват на 23 см най-малко 3 броя, 30 см – 4. За защита на дървен корпус от фрези до всяка дупка, за да разполагат с офис бутони така, че да ги дырочка в шляпке съвпада с просверленным дупка в бруске. С тази цел ги укрепват канцелярскими скоби.

Начини напрежение

За да се улесни труда на пчелина разработено от много тела. Едни от най-използваните – машини за натягивания тел от неръждаема стомана. Използването им значително ускорява процеса, и тел за рамки се спрях по-качествено. Ръчно изработени рамки твърде трудно и е подходящ само малко хозяйствам.

До промишлен приспособлениям включват:

  1. Дървен струг. Той се състои от фанерного основания, метални притежателя за сонда, 4-те стоманени колелце за тел със сменен режим, 3-те години на усилени ъгли и винт за отклонение. За напрежение на окото вече монтирани рамка с насверленными дупки по стените се определя в закрепване на металообработващи машини. Едно странично блок тя трябва да бъде между упорами, а другия – малко се навежда назад под въздействието на затяжения винт. След това трябва последователно до конец през всички дупки в барове тел, а на завои да станем си за следващите колела металообработващи машини. Именно тази черта на дизайна позволява да се избегне заплитане по време на процеса. Продев тел през всички дупки, нейният край е фиксиран и започва натяжка. За този тел на опашка, за да се снима с колелце за металообработващи машини. Издърпване на всички участъци на рамката, тел отрязана от мотка и да определи този край. За окончателното натягане трябва да отклоняющий винт, за да стабилизира страничен планк.
  2. Метална преса. Дизайнът му е напълно аналогична, само този вариант е надежден неръждаем или боядисана метална рамка. За разлика от дървената аналог, това устройство е снабдено с удобни външни стойка, която може да се установи и да се фиксира в избрания от вас място. Системата работи на струг и качеството на крайния изделия същото.

Находчиви пчелари са намерили решение, като затегна тел, като прекарат, при това на малко средства. Кустарное устройство – маса за опъване на тел. За производството му се наложи дъска 47×22 cm дебелина до 3 см. В единия си край, заминаващи по 3 см от всеки край, вбиваются два ноктите, тяхната височина трябва да бъде не по-малко от 2 виж Те ще бъдат използвани като едно крайно положение за страничните греди.

Вторият край на дъската оборудуется 3 см скобой, обслужващи над повърхността на 2,5 cm, с отвор под винт. Неговата роля може да изпълнява винт от мелачка за месо с подвижен шайба или просто болт и гайка. Разположен на проекти рамка се свиват, леко завъртане на винт, след това ръчно дърпат тел. Допълнително напрежението се постига при освобождаване на изделия от винта.

Видео: машина за теглене и натягивания телени рамки.

Има и алтернативни начини, например, не използвайте спирки, рамка може силно сдавить, намотав върху него дебела голяма рибарска въдица. Също така може да бъде надянато само 2 тел вместо необходимите 4-те, назад до 30 мм от краищата, а след това се дръпне цялата рамка в средата на щанга тел. По този начин се постига голяма здравина, и дори при вторичния вощении рамка не изисква теглене.

You May Also Like

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *