Характерни признаци на алергия към прополис и начини за нейното лечение

Много хора страдат от някаква алергия. Често се срещат негативни реакции към храни, пчелен на производството, включително алергия към прополис, симптоми и лечение в която се различават от други разновидности на това заболяване.

Прополисът съдържа кофеаты, които да доведат до изработването на хистамин от организма: той нарушава дейността на СЧ, системи за дишане, се отразява на състоянието на кожата. Тези реакции се появяват не само от пчелен лепило, но и ликьори от него.

Процедурата

Прополисът често се използва за лечение на различни болести, поради неговите свойства, извежда от организма вредните микроби без да причиняват вреда на естествената микрофлоре. Прополисът е ефективен при борба с кандидозами, туберкулоза, вируси. Народна медицина активно използва този пчелен продукт срещу сериозни заболявания.

Алергия към прополис с лекота се диагностицират чрез добре изразена симптоматика. Тя се отразява върху дихателната система, кожата, храносмилателната система. Понякога прояви на алергия се бърка с прости навици, затова си струва подробно да разгледа основните си на изразяване.

Симптоми от страна на храносмилателната включват:

  1. Появата на гадене и повръщане.
  2. Редки изпражнения, често водянистого вид.
  3. Болезнено усещане в стомаха, включително и пристъпи на остра болка.
  4. Повишаване на телесната температура.
  5. Обща слабост.

На кожата симптомите изглеждат по следния начин:

  • Появата на дребни белези по всички части на тялото.
  • зачервяване на отделни обекти (уртикария).
  • Появата на оток на Квинке, без сърбеж в областта на устата, клепачите, носоглътката, на половите органи.

Най-големият страх предизвикват алергични симптоми от страна на дихателната система:

  1. Беспрерывный хрема, силна секреция от носа под формата на вода.
  2. Кихане.
  3. Подуване на носоглътката.
  4. Пристъпи на задушаване, отдышки, астма (може да премине в хронична форма).

На по-горе прояви на алергия, ще ви помогнат бързо да разпознаете си и да предприеме необходимите мерки за лечение.

Тестване на алергени

За да се провери как ще реагира тялото на някакво средство, трябва да се започне с прием на препарати от прополис, като се започне с малки дози. Ако алергична реакция не се появи, това може да се продължи лечението, постепенно увеличаване на дозата до посочената в рецептата.

Възможно е провеждане на измерване на максимална доза прополис за един или друг пациент. За това се поставят инжекция с минимално съдържание на прополис (около 2 микрограма). Ако няма външни негативни прояви, както и анализ на кръв, показва липса на аномалии в организма, дозата се увеличава до 5, а след това до 50 микрограма.

У Дома също може да се проведе подобно изследване. Вземете 30%-ную тинктура от прополис, покрива с памучна свещ пръчка нанасяме я върху лигавицата на небцето и бузите, както и на вътрешната страна на лакътя. Ако в продължение на 24 часа не е имало никаква реакция, това означава, алергия към прополис не се страхува този човек, и той може да се лекува им, без страх.

Лечение с медикаменти

Аптечные мрежата се предлагат голям брой лекарства, предназначени за борба с алергични реакции. Тяхното действие е однотипно: повлияе на хистамин, отделя в организма, така че тези средства почти не се различават един от друг. Добре са се доказали:

  • Зодак;
  • Диазолин;
  • Лоратадин;
  • Супрастин;
  • Кларитин;
  • Эриус.

Те се предлагат под формата на таблетки, съответно, тяхното действие се случва отвътре: облекчаване на отоци на тъканите, лечение на обриви, улесняват дишането. Тези лекарства не се препоръчва приема на високо кръвно налягане, тъй като те разширяват кръвоносните съдове.

Също така съществуват специални назални капки, които се берат симптоми от страна на дихателната система. Към тях се отнасят:

  1. Кларитин.
  2. Тавегил.
  3. Зодак.
  4. Зиртек.
  5. Фенистил и други.

Данни лекарства, събрани подуване на лигавицата на носа, намаляват количеството на отделяния, в комбинация с перорални средства помагат по-бързо да се отървете от алергии.

Ако алергична реакция се развива бързо, трябва колкото се може по-бързо да помогне на жертвата. Доврачебная помощ се състои от няколко етапа:

  • Спрете приема на лекарството, да причинява алергична реакция и да предизвика неотложку.
  • Когато се прилага локално средства с прополис – изплакнете кожата с разтвор на амоняк и глицерин в съотношение 1:4, след което задръжте парцел на тялото под течаща вода.
  • Ако прополис принимался отвътре, трябва да промиете стомаха: това са пияни бледо розов разтвор на калиев перманганат и се причинява повръщане.

В случай на поява на такава силна реакция на организма към пчелен клей, на препарата, съдържащ му, не се допускат до лечение на конкретен пациент.

Видео: народно лечение на алергии.

Народна медицина

За последователите на домашно лечение има голям брой различни рецепти на основата на билки, които за определен период от време вылечат от алергии. Популярна процедура в сауната или вана, когато към водата се добавя противоаллергенные такси. Те действат върху външни прояви, както вътрешни смущения, поради които се появява алергия към прополис, не се лекува.

Нека се обърнем към няколко прост рецепти:

  1. Трябва по супени лъжици. л. такива лечебни растения-пелин, съцветия, елша, царевични близалца, листа от живовляк. Те се смесват, след това лъжица от сместа се добавя към 200 мл вода, довежда се до кипене и се вари в продължение на пет минути. След това разтворът се охлажда и се влива час, след което го филтрира се и се пие 3-4 пъти/ден една гърлото за 20 минути преди хранене. Продължителността на това лечение – един месец.
  2. Вземат същия брой цветове на hypericum, бессмертника пясъчен, пелин, бял равнец. Смес от цветове, вари за 15 минути, след което настояват 40 минути и се прецежда. След ядене се пие по 2-3 глътки бульон, продължителността на приема се подготви за около месец.
  3. 1 супена лъжица. л. жълтурчета (билки), се вари от 2-ма чаши вряща вода и се оставя да кисна около час. След това кликнете два пъти на ден се пие по половин чаша отвара от 20 минути преди приема на храна.
  4. Ефективно средство се смята, тинктура от bumalda, който е по-известен като лабазник вязолистный. Трябва да се смесва половин литър вряща вода и 1 супена лъжица. л. цветовете на това растение. Оставете за 15 минути. Пийте по една супена лъжица 4 пъти на ден в продължение на 2-3 месеца.
  5. Жълтурче и работи добре в борбата с алергии. От него се приготвя тинктура: супена лъжица. л. мляно жълтурчета и се налива топла вода (около 200 мл), след това сместа се влива поне час. Отварата се пие преди ядене по 1/2 чаша 2 пъти/ден. Курс тинктура – 2 месеца.
  6. За растителни вани са подходящи отвари от лайка, градински чай, листа от бреза. Те притежават антисептично и успокояващо действие, ще намалят габаритните зачервяване на кожата и отоци. Растителен бульон се прецежда и се изсипва във вана с топла вода, процедурата е 20 минути. Приемате растителни вани до оздравяване.

Тези рецепти от народната медицина ще помогнат за облекчаване на симптомите на алергии, за кратък срок, за да се излекува тялото, но трябва внимателно да се отнасят към избора на съставки, за да не се получи още една алергия, но вече на някакво растение.

По време на лечението трябва чувствително да слушат собствения си състояние. Не си струва да пренебрегва съвети от квалифицирани специалисти, които бързо най-добрата тактика за борба с алергии. Прополисът може да бъде и приятел и враг за здравето, така че трябва с повишено внимание да се подхожда към лечението с този продукт.

You May Also Like

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *