Характерни особености на развитието и храненето на ларвите на пчелите

Създаване на добри условия за живот на своите пчелок – основната задача на всеки пчелар. За външен вид, характеристиките на ларвите на пчелите, отколкото те да се храни, вие ще се научите по-нататък. Защо може да ви бъде полезна тази информация? А защото се обърне достатъчно внимание е необходимо и за възрастни особям и рак се определя от потомство. Освен това, ларвите са за сметка на своите уникални свойства търсена сред народните лечители.

Характеристики на развитие

От ларвите се появяват пчелите работнички и на матката – това зависи от това, да ги хранят:

  • хранене само молочком води до образуването на матката;
  • за получаване на работните пчели на ларви от третия ден трябва да започне да се хранят не молочком, а пчелен хляб и мед.

Растат ларви на пчели, бързо – целият цикъл на развитие трае около 9 дни. През това време се случва запечатване на майката алкохол, капак от восък и цветен прашец. В крайна сметка се оказва вид на съда, в който ларва окукливается и самостоятелно „запрядает“ себе си в пашкул. Незрели органи самораспадаются, а вместо тях се образуват органи на възрастен. В този личиночное развитие може да се счита за пълно.

Определяне възрастта

Ларвите на пчелите в младите пчели се превръщат в строго определени срокове, така че пчеларят възраст потомство определя, без труда. Някои особености на развитие на ларвите на:

  1. Първо, вече са оплодени яйцата се придържат към дъното на долния край (правят това, те перпендикулярно).
  2. Отдръпването на яйца на дъното на клетката се случи на третия ден. На този етап вылупливается ларва.
  3. Да растат здрави, рак се определя от потомство трябва три дни след вылупливания.
  4. Запечатываются ларви строго на шестия ден след вылупливания от яйца (правят това, работни пчелки).
  5. До създаването на какавидите се провежда осем дни.

Познаването на тези особености, за да се определи възрастта на потомство просто. В редица случаи срокът за превръщането купа в какавида няколко смени – обикновено това се случва под влиянието на температурни скокове, оказва влияние върху развитието на ларвите и качеството на захранване. Оптималната за развитието на ларвите на температурата варира от 32 до 35 °C. При по-високи показатели те умират.

Състав на ларвите, приложение за лечебни цели,

Ларвите на пчелите са широко използвани в народната медицина. Тъй като какавида невероятно прожорливы, за периода си на развитие, те имат време да се натрупват в телец голямо количество полезни вещества. В състава на ларвите включва компоненти като:

  • протеин;
  • витамин D;
  • мастни киселини;
  • естествени хормони.

Пило се използва за засилване на имунитета, подобряване на общия жизнен тонус, лечение дистрофия и на рахит, за нормализиране на кръвното налягане, за лечение на заболявания на кръвоносните съдове и сърцето, предотвратяването на рака.

Благодарение на силно изразени антиоксидантни свойства, ларвите се използва като подмладяващ средства. Пило се вземат вътре в консервирани, замразени, сухи или вяленом формата. Събиране на ларвите трябва да дохитиновый период.

Медоносните пчели произвеждат отрова, а ларвите – не. Пчелното млечице е по-богат състав, но и на мастните телца достатъчно хранително – в тях са включени повече от половината от тези компоненти, които има в маточном молочке. Някои (но не всички) народни лечители обичат децата повече, отколкото млечице, като се има предвид, че той е много по-полезно.

Те го наричат уникално лечебно средство, тъй като в състава на телец са включени уникални ензими, а също и някои хормони (тестостерон, естрадиол, прогестерон). За сметка на това „хормоналния“ състава на потомство се използва за регулиране на функцията на производство на андрогени, за възстановяване на нормалното функциониране на тестисите, простатната жлеза.

Начини на прилагане

Пчелните ларви в чист вид (основно пържени) се прилагат рядко – най-вече от тях се правят тинктури и консервирани. Преглед на основните начини за използване на естествен лекарствен продукт:

  1. Под формата на тинктура или гомогената. Ларвите се отстраняват от сот механичен начин и се смачкват така, че да се получи жълтеникав хомогенна маса, кремообразна консистенция, с характерните вкусови и ароматни характеристики. Имайте предвид, че лекарство, наречено гомогенат съдържа голямо количество ензими и хормони, така че е доста мрачна и по отношение на условията за съхранение. На него не трябва да бъдат излагани на слънчева светлина, а температурата е твърде висока въздух при съхранение допринася за незабавна загуба на всички лечебни свойства. Най-добрият начин за съхранение на готовия гомогената – консервирани форма.
  2. Законсервированный с мед – простият и същевременно най-сигурен начин да се запази активността на всички компоненти. В пресен мед в този случай се добавя един процент от ларва на потомство, а след това всичко се смесва и се поставя в хладилник. „Консерви“ може да се съхранява за около половин година. Имайте предвид, че колкото повече в тях ларви в процентно съотношение е по-малък срок на годност на продукта.
  3. В комплекс с лактозой и глюкоза – в съотношение 1:6 (1 брой ларви и 6 части смес от глюкоза и лактоза, като лактоза и непоносимост към лактозата трябва да се вземат в равни количества). Изсъхва сместа в средно за няколко месеца, като запазва своите полезни свойства в продължение на няколко години след изсъхване на въздушното.
  4. Под формата на алкохолна тинктура – в този случай ларвите на пчелите не е бланширан, а просто се налива с алкохол. Най-добре да вземат семидневные ларви, на брой около 60-тина парчета по половин чаша алкохол. Оставете сместа в района на седмица, не забравяйте я от време на време се разклаща. Когато инфузията е готов, просто отфильтруйте му, се налива в емкостям и прилагайте. Се съхранява алкохол, наркотици година.
  5. Печени пресни ларвите се запържва в масло, сол и се добавя по желание. Продуктът се получава много вкусно и красиво запълва недостига на протеини.

Дозировка

Гомогенат, глюкозно-лактозную смес, алкохол и обикновена инфузия се използва по три пъти на ден. Дозата за един прием се изчислява с оглед на клиничната картина на пациента.

За общо укрепване на организма и лечение на повечето заболявания е достатъчно, за да яде супена лъжица мед или смес от фруктоза и лактозой или се пие по 20-40 капки тинктура (обикновено се разрежда с вода) три пъти на ден. Ако се страхуват от прояви на алергични реакции, започнете с малки дози и внимателно да гледате.

Видео: начинаещи пчелари – развитието на пчелите.

Противопоказания

Противопоказания при използване на ларва на потомство, на практика няма. Но все пак в редица случаи на повишено внимание, да спазват не боли. В зоната на риска:

  • диабетици;
  • аллергики;
  • бременни жени и деца.

Проверете индивидуалната реакция на организма – ако всичко е ок, смело продължете терапията. При нежелани реакции прием трябва да се прекрати.

You May Also Like

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *