Функции събиране и прилагане на медицински цели сафлорового мед

Говорим за сафлоровый мед, полезните му свойства и противопоказанията. За да разберем по-добре този продукт, първо малко за самия медоносе. Шафран – това е едногодишно растение от семейство сложноцветни, близък роднина на thistle (в южните части се срещат още името „budyak“) и бой слънчоглед.

Расте като плевел, или возделывается за промишлени цели: получаване на коса от листенца и като връх на културата (масло се извлича от семената, които приличат на семена, семки). В редица страни с умерен и тропически климат активно използват това растение като храна за животни.

Характеристики

Събиране на монофлерного сафлорового мед е възможно, при наличието на по-големи насаждения дадена култура. Но специално повечето пасечников му не се берат. Те използват насаждения сафлора като допълнителна фуражно база за пчелите, с която те наличност прашец. Но да се събират мед пчела с него едва ли ще бъде, ако в близост се намира на по-достъпен източник на нектар.

В храненето на човека растение сафлора използва като добавка към чай (изсушени венчелистчета). Масло отива за лечебни цели, се прилага в козметиката за приготвяне на сложни мастни храни (например маргарин), а бои от растения са хранителни.

Мед, добит в култури, култура, особено се откроява мирис или цвят, умерено сладки, понякога може да горчи. Когато кристализацията е ярко изразен жълт цвят, консистенция – пастообразная. Доста високо-калорични продукти – съдържа повече от 300 калории на 100 грама.

Ситуацията с мед поток на този завод не е в полза на пасечников. Мед, шафран дава малко: 70 кг/дка (максимално изразена в интернет цифра), пчелар, ще бъде за радост, а така подкупи и до 30 кг/дка рядко се достига. Самият цвете сафлора пчелите обожава – доходността (броя на семената, които излизат на масло) при опрашване от пчели нараства в репутацията на една трета. И пчелите го обичат – той е чудесен източник на цветен прашец.

Така в търговски цели, за добива на мед шафран непривлекателен. Пчеларите обикновено търсят такова място, за да шафран расте в близост до други мед растение: пчелите достатъчно цветен прашец и нектар става от съседните области.

Лечебни свойства

Сафлоровый медът е източник на ценни микроелементи, в частност, цинк и сребро, което определя неговите силни бактерицидни свойства. Той е източник на редки мастни киселини, наличието на които се определя от спецификата на културата. В останалата част на мед от сафлора е стандартен набор от положителни качества:

  • подобрява храносмилането и добре се отразява на органи-ЧРЕВНИ;
  • подобрява състоянието на кожата, се прилага в козметиката;
  • подобрява процесите на кръвообразуване, положително влияе на лимфни възли;
  • като всяка скъпа, сафлоровый подкуп положително влияние върху имунната система и устойчивост към болести.

Освен всички стандартни лечебни свойства, този нектар повече от други допринася за изчистване на организма, ще е полезна като храна при болки в ставите. Той е Полезен и за зрението и за облекчаване на нервно напрежение: в този клас на мед се наблюдава по-голям брой редки и важни витамини, отколкото в други сортове, които влияят на определени функции на организма – каротин, До, Т.е.

Лекарствата ефект за лечение на нервната система ще има ежедневен прием на дори една чаена лъжичка, разтворена в чаша топла вода – толкова висока концентрация на витамини и ценни съставки в сафлоровом меда.

Противопоказания

Пиенето на мед без необходимия контрол, може да навреди. Първо, строго спазвайте дозата на прием на продукта са: превръщането на захарта в ход просто: 1 част мед за сладост замества 2…3 част захар. Пребройте колко захар се пие ежедневно.

Обикновено е 8-10 супени лъжици в чист вид (чай, кафе, сладкиши) и 2…3 лъжици (максимум) със захари, с разтворени или включени в състава на други продукти. Когато се превръща в мед, това ще се окаже не повече от 4…5 супени лъжици на ден (около 1/3 чаша).

Второ, трябва ясно да се разбере какво точно ядеш: мед, събрани в един сравнително екологично чист гората за 150…200 км от най-близкия индустриален център, или мед, добит в земеделски полета или мед, добит в границите на града – това са много различни по своето действие нектар.

Сафлоровый мед, събрани от полето може да съдържа следи от хербициди в малки количества. Мед, получен от медоносни пчели в рамките на града е по-добре да не се яде.

На трето място, прашец от сафлора също е алерген, както и цветен прашец от други растения. Ако има противопоказания в този план, е по-добре сафлоровый мед, в който голяма, като прашец в сравнение с други сортове, за да не се консумират. Като минимум прекарайте тест за алергии:

  1. Капка мед на езика и рассасывать (но не поглъщат), капка потърка китката си.
  2. Следите реакция: ако има зачервяване на кожата или малка задух, чувство вискозитет в устата – мед ви е противопоказан.
  3. В случай на отрицателна реакция трябва внимателно изплакнете устата, за почистване на кожата на остатъци от мед. Реакцията идва до 40 минути максимум. Ако реакцията не е ви е да се вземе този мед, взети за изпитване от определена капацитет.

Освен това, мед не може да има:

  • при пациенти с диабет, без предварителна консултация с вашия лекар;
  • при наличието на излишно тегло;
  • сафлоровый медът е забранен при диария, много разстройства на червата, тъй като има разхлабващо действие;
  • при наличие на алергия към отделни пчелопродукты: пчелно млечице, амброзия, прополис, частици, които също се намират в меда. Дори микродоза тези алергени може да предизвика силна реакция до отоци на дихателните органи.

Видео: шафран.

Полезни свойства на сафлора

Чист сафлоровый мед се среща в нашата област много рядко. Неговата отличителна черта – той прилича на жирообразную, желейную маса в жълто. В засахаренном състояние мед остава мека, лесно се реже. Но събират го целенасочено много рядко. Вече ни е познато лечебен ефект на растението. Обикновено го използват за отвари и настойки, като чай от листенца (произведена в кипяща вода до 20 мин), под формата на масло. Нека Поговорим малко за тях:

  1. Отвара от полза при запек: втечнява каловые маса и нормализира перисталтиката на червата, което е полезно за възстановяването на чревната микрофлора.
  2. При язви и эрозиях ЧРЕВНИ отвара от сафлора положително влияние върху тяхното лечение, възстановяване на тъканите.
  3. Настойки, отвари от сафлора се използва за диуретично действие. Отлично Средство извежда токсини, леко стимулира функцията на бъбреците, жлъчния мехур, на панкреаса.
  4. Богато на микроелементи растение спомага за възстановяването на обмяната на веществата, отстраняване на дефицит на йод, цинк, мастни киселини.
  5. При диабет се препоръчва да се използва шафраново масло благоприятства за възстановяване и подкрепа на ендокринната система на човека.
  6. Традиционно мед се използва в козметологията. Но точно сафлоровый е един от най-ценните за възстановяване на мастния баланс на кожата, нейното почистване.
  7. Сафлоровый чай трябва да се консумира в умерени количества: при постоянно приемане на напитката е възможно появата на устойчиви на фалшиви позывов по „малка нужда“ (на пикочния мехур е празен, но с желание ще присъства). При такава ситуация трябва да се направи пауза от 14 дни, за да се отървете от тези симптоми.
  8. Прием на масло сафлора допринася за появата на апетита, възстановява кръвоносните съдове, изгаря подкожната мазнина, произвежда леко слабително действие, външно се прилага за лечение на кожни на кориците.

Интересни факти за сафлоре:

  • в китайската медицина, за техните полезни свойства, шафран се смята за един от 50 основни растения, които на първо място се грижи за лицето;
  • официалната медицина признава шафран като ефективно почистване и възстановително средство при редица заболявания на органи и като антисептик за външно и вътрешно приложение;
  • в Канада шафран изследване на възможността за получаване от растения евтин инсулин;
  • в древен Египет маслото от сафлора се използва за мумифицирането на телата, и са получавали черно-кафяв оцветител от венчелистчета. (Днес, от него се бои оранжеви, жълти и червени нюанси).

You May Also Like

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *