Джентерские клетка

Карл Джентер — известен немски пчелар, комуто принадлежи заслугата за изобретяването на специални клетки, които отговарят за теглене на прелетни.

Джентерские клетка

Отпечатване на матката е доста трудно. За това трябва да имате специално оборудване, опит, добра визия и чистота. Джентер също е измислен начин, който значително опростява задачата.

Изготвяне на джентерских сот със собствените си ръце

Производство на пити Карл Джентера себе си, не е много трудно. Инструкция за това по-долу. За тази цел трябва да се използват следните приспособления:

  1. Двустранен пластмасова кутия.
  2. Капачки за изолиране на матката.
  3. Различни крепежни винтове.
  4. Пластмасова решетка.
  5. Конструкция, съдържаща множество пластмасови конусни чаши за образование семки.
  6. Патрубки от пластмаса за определяне на купички с рамката.

Това са само приблизителен списък на необходимите елементи на дизайна. Повече можете да научите от специализирана литература или видео.

Заключение дами пити Джентера

Система Джентера е доста трудна, но надеждни. Ако всичко е направено правилно, резултатът със сигурност ще е положителен.

Джентерские клетки — това е квадратна кутия (117х117) с преграда по средата. Само в кутия до 90 преградни стени с дупка в 4 мм. Дъно на клетки се образува благодарение на наличието на пластмасови заглушек с вогнутыми двата края. След като дупката заполнилось, пчеларя покрива кутия с пити Джентера полиетилен.

Как да се справим с джентерскими пити

Принципът е следния:

  1. Събиране на клетки Джентера, трябва да ги поставят в центъра на гнездото с потомство.
  2. Пчелите почти веднага се покрива всички на кола маска, ще се проведе почистване и подготовка.
  3. След това се отстранява рамка отворена страна, покрийте я със специален изолационен устройството и се отстранява тапата от центъра.
  4. Пчеларят инспектира семейство, е намирането на матката и затваря я в изкуствени джентерских софия, след което се поставя в рамка обратно в кошера.
  5. Кутията, която е едновременно и изолятором, трябва да има малък изход за пчелите.
  6. Изолирани от матката започва усилено над създаването на потомство. Обикновено в силни семействах този процес протича в продължение на три часа, след което рамка можете да премахнете, махнете капака и се поставят обратно.

По-късно 3-4 дена семейство отново се проверява. В това време пчелите вече да се трудят над выкармливанием ларви от джентерских сот. Проверка трябва да се извършва редовно, за да се разбере, когато трябва да преместите клетки. Когато времето дойде, с рамка са заснети от пчелите работнички, на самата я прехвърлят на топло място за запознаване с развитието на ларвите.

Благодарение на използването на джентерских сот семейство възприема всички ларви

След като се отвори самозалепваща се капак, трябва внимателно да изберете мъничета с голям брой ларви. След това се вземат пластмасова чаша, която и износване на промоционалните продукти за създаване на купичка. За да се изведе на матката в джентерских пита, трябва да:

  • съберете купичка с ларви и поставете в пластмасова тръба за определяне на алкохол;
  • в прививочном вид, за да пробие дупка около 18 мм;
  • домакин на грешката до 10 на алкохол.

До силно семейство може да се замени още преди 2 кадъра. Благодарение на използването на джентерских сот семейство възприема всички ларви. Пчелите след това изграждат клетки специални форми. Благодарение на този метод се развиват пълни насекоми достатъчно големи размери (средно тегло около 210 мг).

Грижа за джентерскими пити

Предимство джентерских сот в многоразовости. Всички елементи на този метод се правят от пластмаса, така че след лесно почистване може да се използва повторно. За да направите това достатъчно намажете със захарен сироп, след което се поставят в тях семейство. След няколко часа клетки ще са идеално чисти. По същия начин можете да почистите и други пластмасови тела.

Предимствата на този метод

  1. Яйца на матката се отлагат само в касетата.
  2. Удобно бъдат трансплантирани на голям брой ларви, при това загубите са минимални.
  3. Висока вероятността за успешното развъждане на овце.
  4. Възможност за едновременно излизане на младите дами от сот.
  5. Чудесна алтернатива за неопитни пасечников, както и за хора с лошо зрение.

Извежда дами следва, когато в кошера има потомство търтеи.

Трябва да се помни, че развитието на матката се случва на 10-13 ден, така че по това време трябва да се изключи проверка на кошера, а също и осигуряване на идеална температура и влажност на въздуха. Извежда дами следва, когато в кошера има потомство търтеи.

Недостатъци на метода Джентера

  1. Високата цена.
  2. Не може едновременно извежда твърде много дами.
  3. За по-големите пчелини се наложи няколко комплекта Джентера
  4. Работата започва малко по-рано, отколкото с шпатула, и му е невъзможно да се предвидят.

Клетка Джентера — идеалното решение за любителски пчелини. В края на краищата, ларви на почти всички узреят, те матката се извеждат мирно, семейство без проблеми възприема ново потомство.

You May Also Like

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *