Апилифт собствените си ръце: чертежи

Пасечная количка апилифт — устройство, което се използва пчелари за повдигане и транспортиране на кошерите. Пчелите у дома са доста тежки, и да ги повиши, а още повече да прехвърлите без лифта е доста сложно и дори невъзможно.

Апилифт

Разбира се, този лифт може да и закупите, но цената му е доста висока, защото далеч не всеки пчелар може да си позволи подобно придобиване. Поради това апилифт със собствените си ръце става много полезен продукт.

Конструкцията на лифта

Когато виждаш апилифт, възниква идеята за простотата на дизайна си. Но това не е съвсем така. Количка за толкова сложен, че без чертежи, снимки и видео, го направи ще е доста трудно. Макар и достатъчно проста работа, тя има много функционални детайли, които са просто необходими.

Така че, класически лифтът е с конструкция от метал със специален елемент за алчен кошера и с движеща се част за транспортиране. Вълнуваща част има скоби отстрани, за да не изпуснете кошер. Важна част от апилифта е асансьор, който се състои от няколко блока, лост и заключващия механизъм.

Принцип на работа апилифта

Работи лифтът е много просто: страничните скоби се фиксира корпуса на кошера. За тази цел се прилага лост. След това е възможно да се извършват всички действия по транспортиране.

Самостоятелно изготвяне на апилифта

Разглеждането на чертежи и снимки на процеса, може да се опитате да направите такъв дизайн на себе си. За това трябва да се подготвят метал, необходими за закрепване (болтове, гайки), пружини, колела, стоманено въже и заваръчни машини за подвързване на всичко това.

Чертеж апилифта

Първоначално се правят на рамката, а именно нейните странични подпори, скрепляя тръби профил 40 х 20 мм. От външната страна на тръбите правят 20-мм капацитет на рязане, за да се осигури движението на ос на лагери, след което отгоре в багажник поставят болтове, за да се предотврати загуба на лагери. Горната част на колоните скрепляется с дръжки, както във всяка градинска количка.

Рамката на лифта правят от четири поперечин, горната от които приваривают в средата на страничните рафтове, долната — към торцам, а останалите — към задната част на подпори. В долната поперечине трябва да инсталирате скоби на колелата, така че предварително се направи отвор. Горната част на същото поперечина има клип с подшипником за повдигане на товари. На втора поперечину фиксиран макара с тросом, лост и дръжка.

Апилифт можете да направите сами

Каретка — основната част от апилифта, да я направи по-трудно от всичко. На поперечины зададен страничните клеми, а на най-долната поперечине блок е прикрепен за въжето. Още с процеса на инсталиране на връщане препоръчва да се запознаете на видео или снимка, визуално да се разбере, като се засилва механизъм.

Днес има много идеи как да се направи лифт за пчелите, защото това е востребованное придобиване и много скъпо. Един от най-добрите и практични решения е чертеж Сидорова, снимка на която може да се намери в Мрежата. Като следвате посочените в него на размерите и детайлите, можете да съберете доста добра комплект, който ще служи на много години. Разбира се, като всеки апилифте, с течение на времето скоби могат да ослабиться, но тази конструкция ще продължи дълги години и със сигурност ще спести на гръбначния стълб от много проблеми при транспортиране на кошерите.

You May Also Like

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *