Алтайски планински мед: снимка

Алтайски мед – това е най-известният сорт екстри, собираемый пчели на територията на РУСКАТА федерация. Планински мед от Алтай съчетава в себе си аромати и полезни свойства на билки, отглеждани в екологично чист район.

Алтайски мед

Легендата за алтайски меда

Алтайски мед по своя състав и лечебни качества няма аналог по света, което увеличава неговата стойност. За този сорт екстри боя легенди, твърди, че в алтайских долини сред планините скрито дърво, поднимающееся направо към небето. Към това дърво няма да могат да достигнат нито звяр, нито човек, нито птица, защото живеят в хралупата на кралицата и кралските пчели.

Пчелите (понеже са необичайни) се събират мед, лечебен, способен да лекува най-страшното заболяване на младостта да се върне. Тече този мед по склоновете на планина, в езеро, чрез подхранване на растения, вода и дори въздухът Алтай своята магическа сила.

Но веднъж в годината кралицата излиза от дърво в търсене на преемницы заобиколен от своите деца. Ако наследник на стара или слаба, тя я убива, води пчелен рояк от кошера, а децата оставя в замяна. Ето така се появява един уникален алтайски мед, известен по целия свят.

С какви медоносов пчелите събират алтайски мед?

Алтайски мед не е един и същ

Неговия цвят и консистенция, зависят от медоносов, с които е събран нектар. Най-често лечение се състои от нектара на тези цветове:

  • акация и черемуха;
  • градински чай, детелина, орлови нокти;
  • еспарзета, цъфтят сали, змееголовник;
  • мента, риган, глог.

Много различни нектар попада в състава на алтайски екстри, медоносы идват на смяна един на друг, и пчелите, без да се уморен летят в планините и полетата на събиране на лечебни нектар. Имайте предвид, че алтайским може да се нарече само този мед, който е добит от естествени медоносов край, го планини и ливади. Мед от нектара на сеяных култури съвсем друга.

От мястото на събиране на нектар зависят видове алтайски мед:

  1. Планинско – достатъчно рядък сорт.
  2. Таежный, с участието на най-широк ботанически състав.
  3. Поле — най-разпространеният в редици.
  4. На поляна, собираемый с диви медоносов.

Цвят на алтайски планински мед е различен, от светло до тъмно оранжево, кафяво или зелено. Той се отличава лесно с плодов или цветен аромат. Вкус екстри приятно, понякога може да дари горчивина.

Кристализация на този сорт протича бавно и понякога отнема от 1 до 4 месеца. След втвърдяване продуктът придобива бял цвят.

Защо алтайски мед се смята за най-полезна за света?

Алтайски край – едно уникално място, на територията на който са запазени девствени парцели защитена природа. Край на практика не е замърсен с отработени газове и емисии на производствени предприятия. Тук се запазва деликатния баланс на чистотата на почвата, въздуха и растат тук растения.

Мед, събрани в тези територии, се състои от нектара на лечебни растения

В тези части преплетени растения-медоносы Сибир, Казахстан и Монголия. Там е разположена една медоварня, занимаваща се с производство на лакомства, храни и напитки на базата на алтайски сортове.

Местните жители деликатес се заменя лекарства, биологично активни добавки. В продукта има всичко, което е необходимо на организма на човека:

  • фруктоза и глюкоза;
  • витамини и минерални вещества.

Богат състав позволява да се осигури мощна активност на вещества, ако се сравни с други сортове. Всички полезни вещества лесно се усвояват, и яде алтайское нежен може да бъде в неограничени количества. Въпреки че все още си струва да се вслушат в съветите на лекарите и да се консумират на 2-3 супени лъжици силно сладък продукт в денонощието.

Прекрасен вкус и аромат на алтайски мед позволяват замените естествена и изкуствена захар. Нищо чудно, че местните жители и пчеларите поставят лечение с чай, кафе, сладкиши.

Мед от Алтай – ключ към дълголетие и добро здраве

Вслушайте се в съветите на специалисти по хранене и да започнете да се консумират алтайски мед в малки количества – по 1 супена лъжица на ден. Вече една седмица не сте в състояние да представят, как са живели без него по-рано. В края на краищата, мед алтайски ще се подобри храносмилането, ще избави от хронична умора, ще подобри работата на мозъка и премахване на нервност.

Също така продуктът е постепенно извежда от организма вредните „градски“ резерви (токсини, отпадни продукти), подобрява кръвообращението, прави кръвоносните съдове по-еластични. Интересен факт е и това, че операта певци за няколко минути до речта се пие чаша топла вода с разтворена в нея лъжичка мед. Защо? За подобряване на тонуса на гласните струни!

Нежен дава на организма енергия и издръжливост, което е много важно за спортисти и хора, занимаващи се с изматывающей работа. Алтайски планински мед, облекчава напрежението и умората, му препоръчват да се яде на студентите по време на изпити. Дори гръдните деца с удоволствие пият мляко с добавянето на екстри от планините приятно руски край.

Полезни свойства екстри с алтайских планини

Както и всяка друга меден сорт, алтайское лечение може да се прилага за лечение на настинки, бронхит, възпаление на белите дробове и т.н. За усилване на терапевтично въздействие върху организма при борбата с настинка или кашлица в алтайски мед се добавя сок от червена боровинка, чесън, лимон, джинджифил и други естествени стимулатори на имунната система.

Голям брой лекарствени нектари в състава ще ви помогне да излекува некровоточащую раната, пъпки. Този сорт эндокринологи включват в хранителния режим на хора, страдащи от захарен диабет.

Тя е полезна за лечение на заболявания на бъбреците, сърцето, черния дроб, дихателната и храносмилателната система, заболявания на кожата. Оказва положително въздействие върху женския хормонален фон и работа на щитовидната жлеза. При малки деца той премахва колики. За да направите това, 1 чаена лъжичка. алтайски мед се разтварят в 200 мл прясно мляко или чай.

Отзиви за този лакомстве винаги положителни, и хората казват, че са алергични към алтайски мед се развива рядко. Той е лесен приспивателни и седативно средство, да го ям или се използват за външно приложение, като компреси, прогревающие превръзки и т.н.

You May Also Like

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *